Kollégiumi szoba helyett: 10 négyzetméteres faház diákoknak
Okosháznak is nevezik a kollégiumi szálláshely szűkre szabott prototípusát, melyet a svéd Tengbom Architects jegyez tervezőként. A megfizethető, környezetbarát, fenntartható faházak alapterülete mindössze 10 négyzetméter. A svéd Lund Egyetem vállalkozó szellemű hallgatói tesztelik majd első körben, számukra 22 mini faházikót terveznek üzembe állítani.
A faház nemcsak lapra szerelve, hanem felállítva is szállítható. Összerakni nem túl bonyolult állítólag. Igazi miniloft, kompakt lakóegység: van konyhája, fürdőszobája, tanulósarok, hálórész is található benne. Kert és terasz tartozik minden házikóhoz.
Szerkesztőségi különvélemény
Jó lehet benne 1-2 órát eltölteni, de egy egész tanévet ebben kihúzni kész horror…
Fotó: Bertil Hertzberg
Alapító-főszerkesztő
Több mint 20 évet töltöttem az írott média világában újságíróként, szerkesztőként, megyei és országos lapoknál.
Az eletszepitok.hu online életmód magazint 2013-ban hoztam létre.
2018-ban visszatértem eredeti hivatásomhoz, általános és középiskolásokkal foglalkozom. Érdeklődésem középpontjában az élménypedagógia, a tanulásmódszertan, a pályaorientáció, a szociális kompetencia- és a készségfejlesztés áll.
A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán diplomáztam, majd az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karán végeztem el felsőfokú szakképzést. A Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézetében szereztem mesterdiplomát. Évek óta alkalmazom általános iskolások körében az Igazgyöngy művészeti iskola „Szociális kompetenciafejlesztés vizuális neveléssel” módszertanát.
MÚOSZ-tag vagyok, az Idősügyi és Szociális párbeszéd Szakosztály, valamint a Társadalompolitikai Szakosztály tagja.