7 nap szemét. Különleges képsorozat hívja fel a figyelmet arra, milyen sok hulladék keletkezik egy háztartásban
Nyolc éve indította útjára a műanyagmentes július nevű kezdeményezést az ausztrál Plastic Free Foundation. Azóta több mint 170 országban csatlakoztak a kezdeményezéshez, köztük Magyarország is. A műanyagmentes július lényege, hogy egy teljes hónapon át nemet kell mondani az egyszer használatos műanyagokra, helyettük tartósabb alternatívát keresni és használni.
A műanyagmentes júliushoz kapcsolódóan mutatunk be most egy figyelemreméltó fotósorozatot Gregg Segal fotóművésztől.
– Már gyerekkoromban foglalkoztatott, mi történik a hulladékkal, hova kerül, és mi történik, ha egyszer elfogynak azok a helyek, ahol el lehet helyezni a temérdek szemetet? Egy átlagos amerikai 29 kilogramm hulladékot generál heti szinten a háztartásában. Döbbenetes adat! És nem csak arról van szó, hogy mennyi hulladék képződik napról napra, hanem arról is, mennyire nem vagyunk „kihegyezve” erre a problémára.
A „7 nap szemét” fotósorozattal erre problémára szerette volna ráirányítani a figyelmet a kaliforniai fotós. Arra kért néhány családtagot, barátot, szomszédot, ismeretlent arra, hogy egy héten át ne dobják ki a szemetet. Majd a szemétkupacuk mellé fektetve lefényképezte őket. Kontrasztos kompozíciók születtek. A fotós a családját is megörökítette. – Mi sem vagyunk kivételek, mi is hozzájárulunk a problémához – fogalmazott Segal.
Itt látható a többi kép >>

Alapító-főszerkesztő
Több mint két évtizedet töltöttem az írott média világában, szinte minden klasszikus sajtóműfajban kipróbálhattam magam újságíróként, szerkesztőként. 2006-2012 között építészeti szakújságíróként, PR-szakemberként voltam aktív, szakmai kiadványok és rendezvények létrejöttében közreműködtem. Az eletszepitok.hu weboldalt 2013-ban hoztam létre.
2018-ban visszakanyarodtam eredeti hivatásomhoz; gyermekjóléti alapellátás keretében általános és középiskolásokkal foglalkozom, prevenciós, edukációs, pályaorientációt támogató foglalkozásokat tartok, érdeklődésem középpontjában az élménypedagógia, a szociális kompetenciafejlesztés és a készségfejlesztés áll. A Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézetben szereztem mesterdiplomát, okleveles szociális munkás, felsőfokú intézményi kommunikátor, újságíró és kiadványszerkesztő képesítésekkel rendelkezem.