Jó fájdalomcsillapításhoz: varrjunk cseresznye-, meggymaggal töltött párnát!
A csereszenye- vagy meggymagpárnát jobbára csecsemők hasfájásának enyhítéséhez ajánlják, de minden korosztály kipróbálhatja; a népi gyógyászatban régóta jelen van, jó szolgálatot tesz a melegítéssel, hűtéssel enyhíthető egészségügyi bántalmak kezelésében. Cseresznye- és meggyszezonban érdemes összegyűjteni a magokat, a magokkal kibélelt párna minimális varrástudással is kivitelezhető!
Miért hatásos a cseresznye- és meggymagpárna?
A magok felmelegítés után sokáig tartják magukban a hőt, ezért a párna hatékonyan segít a például a hasfájós csecsemők fájdalmának vagy a menstruációs görcsök enyhítésében. A sütőben gyorsan felforrósodik a párna – vigyázzuk, el ne égessük! Nemcsak babákat kúrálhatunk vele, a meleg, kellemes tapintású párna bevethető nyak- hát-, és derékfájás esetében is, a keresztcsontra helyezve hason fekvéskor pedig a lumbágót segít elviselhetőbbé tenni.

Fotó: Mistral Home
Sérült testrészek jegeléséhez is kiváló! Ficam, zúzódás, rándulás esetén a párnát tegyük fagyasztóba 20-30 percre, majd hűtsük vele a sérült testrészt.
A párnát akkor is jó kézbe venni, ha nincsen semmi fizikai bajunk, jó érzés morzsolgatni, stresszoldó hatású. Ágymelegítőként is bevethető hideg téli estéken.
Gyűjtsük be a magokat!

Fotó: Raisin Toast
Okosan járunk el, ha a vásárolt, vagy kertünkből szüretelt cseresznye, meggy magjait nem dobjuk ki, hanem párna töltelékanyagaként hasznosítjuk. A magokat felhasználás előtt főzzük ki, így csírátlanítjuk. Tökéletesen száraz magokkal töltsük meg a párnát. Az elkészült párnát tartsuk szárazon, száraz időben tegyük ki szellőzni.
Hogyan tisztítsuk?
A párnát moshatjuk kézzel, vagy gépben, kímélő programon. A kézi, vegyszermentes mosást ajánlom! Időnként – ha erősen szennyeződött – a párnát kifőzéssel fertőtleníthetjük. Tűző napon, hidegebb időben sütőben vagy fűtőtesten célszerű szárítani – két-három napba is beletelhet, mire a magok kiszáradnak.
Milyen párnahuzatot válasszunk?
A párna természetes anyagból készüljön! 100 %-os pamutvászon ideális hozzá, nem kell, hogy a textil rugalmas legyen. Használhatunk vékonyabb, erősebb anyagot is. Van, aki bélésanyagot is használ, felesleges! Már csak azért is jó, ha magunk varrjuk a párnát, mert mi választhatjuk ki az anyag színét, mintáját – a boltokban kapható magpárnák mintázata jóval szegényesebb, mint a méteráruboltokban fellelhető, megfelelő textilanyagok köre.
A párna minimális varrástudással is kivitelezhető, főleg, ha a klasszikus négyzet forma mellett döntünk. Nem kell túl nagyméretű párnában gondolkodni (minél nagyobb, annál nehezebb hozzá a magokat összegyűjteni), 20 centi oldalszélességű bőven elegendő. Egy kisebb párna 4-5 kiló cseresznye vagy meggy magját igényelheti. Az ügyesebbek figurális párnákat is varrhatnak csemetéjüknek, és övszerűen derékra erősíthető párnák is készíthetők.

Gyerekeknek figurális párnát is készíthetünk Fotó: Cotton Pillow
Esztétikus, erős pamutot válasszunk!
A párnát a képen látható módon osztottan is elkészíthetjük
Fotók: Almost Stylish
Gondolatok, élmények életigenlőknek
2011-ben kezdődött a történetem a Facebookon. Online magazinként 2013 óta létezem. Független vagyok. Több százezren olvasnak havonta. Igyekszem kreatívan, tartalmi és stílusbeli következetességgel élni az alkotói szabadságommal.
Nagyon tetszik, hogy minden infót ideírtál…a magok tisztítása pokoli meló, de megérte…Az idén megint gyűjtésre indulok, mert a párnákból soha nem elég…