Csodagumó kertben, lakásban: télen eltűnik, nyáron nő a gumipálma
A csodagumó vagy gumipálma különlegessége, hogy késő ősszel elhullatja leveleit és teljesen visszahúzódik a föld alá. A felszínen látható növényrészek teljesen eltűnnek a szemünk elől. Kora nyáron bújik elő és lemaradását behozva gyors, erőteljes növekedésnek indul. Hiába húzódik vissza a föld alá a hideg hónapokban, az előbújó növény évről évre nagyobb lesz. Nagyra tud nőni, szárnyalt levelei az 1,3 méteres hosszúságot is elérhetik.
A gumipálma nem minden évben hoz virágot, de amikor virágzik, nem lehet nem észrevenni. Röpke egy hétig nyíló bíborvörös-foltos virága hosszú, tőrszerű, elérheti a fél méteres magasságot is. Különlegesen szép, de az átható szaga sokak számára elviselhetetlen.
A gumipálma tavasztól késő őszig maradhat a szabadban (edényben vagy a földben), a gumókat viszont fedett helyen kell átteleltetni. Nálunk cserépben, a földjében telelt át. Szobában is tarthatjuk. Fényigényes, de ne tegyük a tűző napra. Vízigényes, ne hagyjuk a földjét teljesen kiszáradni. Gumóról szaporítható.

Alapító-főszerkesztő
Több mint két évtizedet töltöttem az írott média világában, szinte minden klasszikus sajtóműfajban kipróbálhattam magam újságíróként, szerkesztőként. 2006-2012 között leginkább építészeti szakújságíróként, PR-szakemberként voltam aktív, szakmai kiadványok és rendezvények létrejöttében közreműködtem.
Az eletszepitok.hu weboldalt 2013-ban hoztam létre.
2018-ban visszakanyarodtam eredeti hivatásomhoz; gyermekjóléti alapellátás keretében általános és középiskolásokkal foglalkozom, prevenciós, edukációs, pályaorientációt támogató foglalkozásokat tartok, érdeklődésem középpontjában az élménypedagógia, a tanulásmódszertan, a szociális kompetenciafejlesztés és a készségfejlesztés áll. A Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézetben szereztem mesterdiplomát, okleveles szociális munkás, felsőfokú intézményi kommunikátor, újságíró és kiadványszerkesztő képesítésekkel rendelkezem.