Karfiolpuffancs hajdinával. Egy remek recept a Cukormentes örömök c. könyvből
A karfiolpuffancs a rántott karfiol alternatívája, csak nem kell vele annyit bajlódni.
Hozzávalók (4 adaghoz)
1 fej karfiol
só
3 db tojás
3 ek zabpehelyliszt
kb. 40 g finom szemű zabpehely vagy teljes kiőrlésű zsemlemorzsa
bors
napraforgóolaj a sütéshez
A körethez
100 g hajdina
só
5-6 db csiperkegomba
1 db salátacukkini
1 ek napraforgóolaj
1 csokor snidling
Elkészítés
A karfiolt megtisztítjuk, rózsáira szedjük, sós vízben puhára főzzük. Azután leszűrjük és alaposan áttörjük.
A karfiolhoz keverjük a tojásokat, a zabpehelylisztet és annyi zabpelyhet vagy zsemlemorzsát, amennyit felvesz. Ízlés szerint megborsozzuk.
Egy serpenyőben annyi olajat hevítünk, amennyi ellepi majd a puffancsokat. Egy evőkanál segítségével gombócokat szaggatunk a karfiolos masszából, és aranybarnára sütjük a puffancsokat. Ha kivettük, szűrőre vagy papírtörlőre téve hagyjuk lecsöpögni.
A hajdinát puhára főzzük 400 ml, enyhén megsózott vízben, azután, ha szükséges leszűrjük.
A gombát megtisztítjuk, majd a cukkinivel együtt felszeleteljük. Egy serpenyőben felhevítjük az olajat, megpirítjuk rajta a zöldségeket, végük összekeverjük a hajdinával és a felaprított snidlinggel. Ezzel tálaljuk a karfiolpuffancsokat.
Szerkesztőnk tippjei, tapasztalatai
A hajdinát átszűrve tegyük fel főzni és ha megfőtt, folyó víz alatt mossuk át.
A karfiolmasszát hűtőben, lefedve napokig tárolhatjuk, így egy-egy adag is kisüthető.
Remek recept, laktató, mégsem megterhelő húsmentes étel. Amikor először készítettük el, a puffancsból kifelejtettük a zabpelyhet (csak zabpehelyliszt került bele), ennek ellenére ízletes puffancsokat kaptunk. Bulgurral, gerslivel, rizzsel is tálalható, de érdemes a hajdinát is beiktatni az étrendbe, a kedvező élettani hatásai miatt.
A recept a BOOOK Kiadó gondozásában megjelent Cukormentes örömök c. kötetből való, melyet a szerző, Iklódi Dóra elsősorban inzulinrezisztenseknek és cukorbetegeknek ajánl.
Amikor valaki megtudja, hogy cukorbetegségben vagy inzulinrezisztenciában szenved, az első gondolatok egyike az, hogy mennyi lemondással jár majd az életmódváltás. A szerző megmutatja, hogy a cukor és egyéb finomított élelmiszerek elhagyása a táplálkozásból nem egyenlő az önsanyargató diétával. Iklódi Dóra – a Wander. Food. Wonder bloggere, aki maga is IR-es – hetven, többségében hagyományos fogás receptjét gondolta újra a cukormentesség és az egészségtudatosság jegyében. Reggelik, tízóraik és uzsonnák, péksütemények, saláták, főételek és desszertek: egyszerűen és gyorsan összeállítható finomságok könnyen beszerezhető, szezonális alapanyagokból, hogy a rohanó hétköznapokon is saját készítésű, ízletes és egészséges ételekkel kényeztethessük magunkat és családunkat. A kötetet cöliákiában, laktózintoleranciában vagy tejfehérje érzékenységben szenvedők is haszonnal forgathatják. Emellett ajánljuk a 160 gramm szénhidrát diétát követők részére is.
2011-ben kezdődött a történetem. Online magazinként 2013 óta létezem. Igyekszem kreatívan, tartalmi és stílusbeli következetességgel élni az alkotói szabadságommal.