Kézzel festett egyedi kavicsékszerek
Formás kövek, kavicsok a természetben mindig kéznél vannak. Önmagukban is szépek, hát még festve! Sokféle festett kavicsot mutattunk már be a magazinon, ezúttal Guttyán Mariann friss munkáiból adunk ízelítőt. Kreatív alkotó, főként textiljátékokat készít, kavicsokkal nemrég kezdett dolgozni. Le sem tagadhatná porcelánfestői múltját. Kavicsmedáljaihoz, gyűrűihez a Földközi-tenger partján gyűjtötte az alapanyagot. Mariann az év elején Máltára költözött a családjával.
Hogyan készülnek a kavicsékszerek?
Mariann akril festékkel fest a kavicsokra, száradás után a kavicsokat akrillakkal keni át, így tartós marad, s egy kis fényt is kap a kavicsékszer.
Ékszerkellékes üzletekben kapható speciális medálakasztó, illetve gyűrűalap, amelyre két komponensű ragasztóval stabilan rögzíthető a kavics. Arra kell csak figyelni, hogy a kavics egyenes legyen és jól illeszkedjen az adott ékszeralapra.
Fotók: Berényi Ildikó
Alkotó: Guttyán-Varga Mariann
Ajánló

Alapító-főszerkesztő
Több mint két évtizedet töltöttem az írott média világában újságíróként, szerkesztőként. 2006-2012 között leginkább építészeti szakújságíróként, PR-szakemberként voltam aktív, szakmai kiadványok és rendezvények létrejöttében közreműködtem.
Az eletszepitok.hu online életmód magazint 2013-ban hoztam létre.
2018-ban visszatértem eredeti hivatásomhoz: gyermekjóléti alapellátás keretében általános és középiskolásokkal foglalkozom. Prevenciós, edukációs foglalkozásokat tartok, érdeklődésem középpontjában az élménypedagógia, a tanulásmódszertan, a pályaorientáció, a szociális kompetenciafejlesztés és készségfejlesztés áll.
A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán diplomáztam, majd az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karán végeztem el felsőfokú szakképzést. A Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézetében szereztem mesterdiplomát.