Édes meglepetés kisfiúknak: süssünk markolós tortát!
Under Construction cake néven fut angolszász országokban a kreatív torta, amellyel munkagépmániás kisfiúkat lephetünk meg szülinapjukon vagy más alkalmakkor. Melinda a kisfiának sütötte meg, a fiú 8. szülinapjára. Készítési útmutatója segítséget nyújt az elkészítéshez. Íme, a markolós citromtorta receptje.
A kisfiú 3. születésnapjára kapott házi készítésű markolós tortát – nagy örömét lelte benne. Fotó: Életszépítők
Sima kakaós piskótát sütöttem 8 tojásból, 8 evőkanál lisztből és szintén 8 evőkanál porcukorból, plusz egy fél csomag sütőporból. Amikor kihűlt, kettévágtam.
A citromos krém úgy készült, hogy megfőztem 1 vaníliás pudingport 4 dl tejjel, cukor nélkül. Amíg kihűlt, kikevertem 1 kocka Rámát 10 evőkanál cukorral, 1 lime levével és a reszelt héjával (kiváltható kettő sárga citrommal is).
Amikor a puding kihűlt, a két masszát összekevertem.
A kettévágott piskóta felső feléből egy késsel kivágtam egy kis darabot, ez lett a gödör helye. Azután megtöltöttem krémmel a tortát úgy, hogy kívülre is jusson belőle.
Ezután egy csomag kakaós kekszet még a zacskójában egy húsklopfolóval óvatosan összetörtem, és megszórtam vele a torta tetejét, ez lett a „föld”.
Kavicsnak a Dunakavics nevű édességet használtam. A dísz pedig az amúgy is ajándéknak szánt markoló lett.
Összeállításunk ihletésére egyik olvasónk, Bató Beatrix is megalkotta a markolós tortát. Unokaöccsét, Danit lepte meg vele a fiú 10. szülinapján. Gratulálunk, szép munka!
Nyitókép: thelinkhome | Recept, fotó: Lókiné Csarankó Melinda
Ajánló

Alapító-főszerkesztő
Több mint 20 évet töltöttem az írott média izgalmas világában, szinte minden klasszikus sajtóműfajban kipróbáltam magam. 2006-2012 között szakújságíróként tevékenykedtem, szakmai kiadványok és rendezvények létrejöttében közreműködtem.
Néhány éve visszakanyarodtam a segítő hivatáshoz; gyermekvédelmi alapellátás keretében általános és középiskolásokkal foglalkozom, prevenciós foglalkozásokat tartok, szakmai érdeklődésem középpontjában az élménypedagógia, a szociális kompetenciafejlesztés és a készségfejlesztés áll. A Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézetének mesterképzésén az iskolai mentálhigiéné volt a kutatási témám. Okleveles szociális munkás, intézményi kommunikátor, újságíró és kiadványszerkesztő képesítésekkel rendelkezem.