Mogyorós táblás csokoládé házilag
Húsvét után jócskán maradt gyermekem által megkezdett nyuszicsoki, melyek közül néhányat újrahasznosítottam. Mogyorós táblás csokoládét készítettem, a törökmogyoró a kertünkből való. Chilis, mazsolás, aszalt gyümölcsös csokoládét hasonló módon, bonbonformában is készíthetünk.
A húsvétról maradt csokikat süteménybe is felhasználhatjuk. A saját készítésű táblás csoki előnye, hogy tetszés szerint ízesíthetjük, és többféle – például ízesített – csokoládé felhasználásával különleges édességet készíthetünk. Csokitábla készítő forma szükséges hozzá, de szilinkon bonbonformát is használhatunk.
A táblás csoki kb. 10 dkg vegyes maradék tejcsokiból készült (ezek közül az egyik narancsos ízesítésű), pluszban egy sportszeletet is hozzáadtam.
A mogyorót feltörtem (a belső vékony héját nem távolítottam el).
Itt látható a csokitábla készítő forma (a Gasztroshop webáruházból való).
Egy lábasban vizet forraltam. Vízgőz felett – egy tálkában – megolvasztottam a csokoládét.
A csokitábla készítő formában egyenletesen elosztottam a mogyorót…
…majd ráöntöttem az olvadt csokit és spatulával elsimítottam a formában. A csokival megtöltött formát finom mozdulatokkal a munkapulthoz koccantottam, hogy a csokimassza jól szétterüljön (a tetején így kis kikandikálnak a mogyorószemek).
Hagytam egy kicsit hűlni, majd alufóliával lazán lefedve a hűtőbe tettem. Nagyjából fél óra alatt megdermed, a csoki könnyen kivehető a formából. Sokféleképp ízesíthetjük a saját készítésű csokit – érdemes kipróbálni!
Ajánló
Alapító-főszerkesztő
Több mint húsz évet töltöttem az írott média világában újságíróként, szerkesztőként. Szerettem volna kimaradni a nagy médiaátrendeződésből, részben ezért hoztam létre ezt a független felületet. Hét és fél év telt el magazin indulása óta. Kitartó munka, elköteleződés eredménye, család, munka mellett, szabadidőnk terhére gondozzuk. Hálás vagyok mindazoknak, akik részt vállalnak benne.
Képesítéseim: szociális munkás, intézményi kommunikátor, újságíró, kiadványszerkesztő. Jelenleg a Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézet végzős MA-hallgatója vagyok, TDK kutatási területem az iskolai mentálhigiéné.
Ide írhatod a véleményed!
Want to join the discussion?Feel free to contribute!