Kreatív újrahasznosítás: mozaiktechnikával díszített kútgyűrű
Egyik olvasónktól, Katalintól kaptuk a képeket. Katalin és Pócsmegyeren élő édesanyja mozaiktechnikával varázsolta különlegessé az udvaron álló kopottas beton kútgyűrűt. A mozaiklapokat újrahasznosított, építkezésből fennmaradt színes csempék képezik. Szép munka!

Fotó: Kováts Katalin

Fotó: Kováts Katalin

A képen Katalin látható. Hollandiában él, nyelvtanárként, nyelvészként dolgozik, szabadidejében mozaik- és üvegtárgyakat készít
Építkezésből után maradt jó pár színes csempe, Juci néni ötlete alapján ezek hasznosultak újra. Katalinnal közösen felvázolták a mintát, megtervezték a színeket, a csempéket összetörték (ha követnénk a módszert, óvatosan a járjunk el a szilánkok miatt).
A csempedarabokat flexibilis csemperagasztó segítségével rögzítették. A ragasztás fázisának felgyorsítása és könnyítése érdekében Katalin néhány mintát előre kirakott hálóra ragasztva, majd ezután rögzítette a kútgyűrűre.
Ragasztás után a hézagokat fugaanyaggal töltötték ki.
Ajánló
Alapító-főszerkesztő
Több mint húsz évet töltöttem az írott média világában újságíróként, szerkesztőként. Szerettem volna kimaradni a nagy médiaátrendeződésből, részben ezért hoztam létre ezt a független felületet. Hét és fél év telt el magazin indulása óta. Kitartó munka, elköteleződés eredménye, család, munka mellett, szabadidőnk terhére gondozzuk. Hálás vagyok mindazoknak, akik részt vállalnak benne.
Képesítéseim: szociális munkás, intézményi kommunikátor, újságíró, kiadványszerkesztő. Jelenleg a Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézet végzős MA-hallgatója vagyok, TDK kutatási területem az iskolai mentálhigiéné.
Nagyon ízléses és ügyes!