Kreatív újrahasznosítás: mozaiktechnikával díszített kútgyűrű
Egyik olvasónktól, Katalintól kaptuk a képeket. Katalin és Pócsmegyeren élő édesanyja mozaiktechnikával varázsolta különlegessé az udvaron álló kopottas beton kútgyűrűt. A mozaiklapokat újrahasznosított, építkezésből fennmaradt színes csempék képezik. Szép munka!

Fotó: Kováts Katalin

Fotó: Kováts Katalin

A képen Katalin látható. Hollandiában él, nyelvtanárként, nyelvészként dolgozik, szabadidejében mozaik- és üvegtárgyakat készít
Építkezésből után maradt jó pár színes csempe, Juci néni ötlete alapján ezek hasznosultak újra. Katalinnal közösen felvázolták a mintát, megtervezték a színeket, a csempéket összetörték (ha követnénk a módszert, óvatosan a járjunk el a szilánkok miatt).
A csempedarabokat flexibilis csemperagasztó segítségével rögzítették. A ragasztás fázisának felgyorsítása és könnyítése érdekében Katalin néhány mintát előre kirakott hálóra ragasztva, majd ezután rögzítette a kútgyűrűre.
Ragasztás után a hézagokat fugaanyaggal töltötték ki.
Ajánló
Alapító-főszerkesztő
Több mint 20 évet töltöttem az írott média izgalmas világában, szinte minden klasszikus sajtóműfajban kipróbáltam magam. 2006-2012 között szakújságíróként tevékenykedtem, szakmai kiadványok és rendezvények létrejöttében közreműködtem.
Néhány éve visszakanyarodtam a segítő hivatáshoz; gyermekvédelmi alapellátás keretében általános és középiskolásokkal foglalkozom, prevenciós foglalkozásokat tartok, szakmai érdeklődésem középpontjában az élménypedagógia, a szociális kompetenciafejlesztés és a készségfejlesztés áll. A Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézetének mesterképzésén az iskolai mentálhigiéné volt a kutatási témám. Okleveles szociális munkás, intézményi kommunikátor, újságíró és kiadványszerkesztő képesítésekkel rendelkezem.
Nagyon ízléses és ügyes!