Ne habozzunk! Hajápolás szódabikarbónával, csalánteával, ecettel
A samponokban, tusfürdőkben, habfürdőkben és más tisztálkodószereinkben az egyik fő komponens az SLS, azaz a sodium laureth sulfate, ami egy irritatív habképző anyag. Nem mindenki bírja, apró kiütések jelzik a bőrön az allergiás tüneteket. Iza, mivel maga is érintett, állítja: nem kell sampon a szép hajhoz, a szódabikarbóna is tisztává, csillogóvá, lággyá varázsolja a hajkoronát.
A recept egyszerű: 1 liter langyos vízhez 2 evőkanál szódabikarbónát keverek, összerázom és lassan a száraz hajamra csorgatom és beledörzsölöm a fejbőrbe. Hajbalzsam helyett ecetes öblítőt használok: 1 liter langyos vízhez 2 evőkanál ecetet (vagy almaecetet) keverek, és azt csorgatom a hajamra, azt is jól beledörzsölve. Végezetül langyos vízzel jó alaposan leöblítem.
Első alkalommal nagyon izgatott voltam, hogy milyen lesz az eredmény. Nem volt uborkasaláta szagú a hajam az ecettől! Szép, tiszta, friss, fényes és jó illatú lett a hajam. Érdemes kipróbálni! Sokkal kevesebb víz fogy egy hajmosás alatt, ráadásul szemtelenül olcsó a szódabikarbónás sampon és az ecetes öblítő.
Több heti használat után azt tapasztaltam, hogy kitolódott a hajmosások közötti idő és kevésbé zsírosodik a haj. Néha csepegtetek az ecetes öblítőbe két csepp levendula illóolajat, ami érződik is a hajamon. A szódabikarbónát most már nem sima vízben oldom fel, hanem csalánfőzetben, ami nagyon jó hajregeneráló hatással bír.
Szöveg: Iza, Cumi & Rúzs
Gondolatok, élmények életigenlőknek
2011-ben kezdődött a történetem a Facebookon. Online magazinként 2013 óta létezem. Független vagyok. Több százezren olvasnak havonta. Igyekszem kreatívan, tartalmi és stílusbeli következetességgel élni az alkotói szabadságommal.
Ez tök jó ötlet, ki próbálom! Azért azt ne felejtsük el, hogy a hajat belülről is táplálni kell. Úgyhogy én Hair Clinic kapszulát szoktam szedni kúraszerűen, abban benne vannak a tápanyagok a haj számára!
Zsu