Pilis, Dobogókő. Minden évszakban lenyűgöző!
A Pilis hegység – röghegység – a Duna jobb partján, Budapest és Esztergom között terül el, a Dunántúli-középhegység legkeletibb tagja. Nem magas, de természeti szépségei miatt egész évben sokan keresik fel.
Fő csúcsa, a Pilis 756 méter magas. A Pilis hegységet a Két-bükkfa-nyereg és a Szentléleki-patak völgye választja el a Visegrádi-hegységtől, amelyet a köznyelvben – helytelenül – általában szintén a Pilis hegység részének tartanak, pedig geológiailag már az Északi-középhegységhez tartozik.
A Pilis hegység a nevét legmagasabb csúcsáról, a Pilis hegyről kapta, eredetileg kopasz hegytetőt jelent, és összefügg a tonzúra jelentésű régi magyar pilis szóval.
Évszakok tükrében
Kora nyári képek a Pilisről
Télen
Dobogókő a Visegrádi-hegység legmagasabb pontja, a Balti-tenger szintje felett 700 méter magasan fekszik, Budapest és Esztergom között nagyjából félúton. Pilisszentkereszthez tartozik. Csodálatos panoráma nyílik innét a Dunakanyarra, tiszta időben a Magas-Tátra hegyvonulatai is látszanak. Egész évben népszerű kirándulóhely, sokan állítják, hogy itt található a Föld egyik legjelentősebb energiaközpontja. Pilist elődeink is nagy becsben tartották, spirituális erővel ruházták fel, mondván itt található az a pont, ahol az Ég és a Föld összeér.
A legenda szerint Dobogókőn található a Föld szívcsakrája, egészen pontosan a Rám-hegyen, a Ferenczy-sziklánál. Ami ennél bizonyosabb, hogy Dobogókőn nyílt meg hazánk első sípályája 1923-ban. A Budapesthez legközelebb fekvő sípályák kiindulópontja közel esik a híres zsindelyes vendéglőhöz, a faépületet Makovecz Imre nemzetközi hírű organikus építész tervezte.
Webajánló
A Dobogókő Sícentrum weboldala
A képeket Harmath Beáta készítette
2011-ben kezdődött a történetem. Online magazinként 2013 óta létezem. Igyekszem kreatívan, tartalmi és stílusbeli következetességgel élni az alkotói szabadságommal.