Kreatív újrahasznosítás: bohém, számlap nélküli falióra festett lécekből
Ezt a falióratípust az Etsy-n árulta az alkotója néhány éve, már nem elérhető az online piactéren. Te is készíthetsz hasonlót.
Inkább szolgál faldekorációként, mint időmérőként (nincs számlapja), bohém, látványos kiegészítője lehet a lakásnak. A kreatív újrahasznosítás jegyében használt lécekből is elkészíthető, de újonnan is beszerezhetők hozzá különböző vastagságú lécek, amelyek tetszőleges színben festhetők. A faliórát a színek keltik életre, számtalan variációban kivitelezhető. Akár több helyiségbe is készíthető ilyen falióra más-más színösszeállításban.
A különböző hosszúságúra fűrészelt lécek festés, száradás után univerzális erősragasztóval rögzíthetők egymáshoz. A lécek állhatnak függőlegesen vagy vízszintesen; arra kell figyelni, hogy nagyjából a közepére kerüljön a kvarc óraszerkezet. Kialakításakor érdemes arra is figyelni, hogy az óraszerkezet tengelyhossza milyen vastagságú óralaphoz (ez esetben deszkához) rögzíthető – a középrészre célszerű vékony, kb. fél centi vastag léceket rögzíteni.
Alapító-főszerkesztő
Több mint 20 évet töltöttem az írott média világában újságíróként, szerkesztőként, megyei és országos lapoknál.
Az eletszepitok.hu online életmód magazint 2013-ban hoztam létre.
2018-ban visszatértem eredeti hivatásomhoz, általános és középiskolásokkal foglalkozom. Érdeklődésem középpontjában az élménypedagógia, a tanulásmódszertan, a pályaorientáció, a szociális kompetencia- és a készségfejlesztés áll.
A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán diplomáztam, majd az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karán végeztem el felsőfokú szakképzést. A Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézetében szereztem mesterdiplomát. Évek óta alkalmazom általános iskolások körében az Igazgyöngy művészeti iskola „Szociális kompetenciafejlesztés vizuális neveléssel” módszertanát.
MÚOSZ-tag vagyok, az Idősügyi és Szociális párbeszéd Szakosztály, valamint a Társadalompolitikai Szakosztály tagja.