Szőlő. Gyógyító gyümölcs, fogyaszd az egészségedért! Tippek felhasználáshoz
Kora ősszel, amikor a hazai szőlő nagy mennyiségben rendelkezésre áll, érdemes szőlőkúrát beiktatni. A szőlő rendkívül kedvező élettani hatásokkal bír, a szervezet számára nélkülözhetetlen tápanyagokat tartalmaz. Gyógyító gyümölcs.
Tisztít, regenerál, lassítja az öregedési folyamatokat, méregtelenít, jó hatással van az emésztésre, javítja a bélműködést, gyulladáscsökkentő. A szőlőcukrot a szervezet azonnal hasznosítani tudja, energikusabbá tesz, segíti az izommunkát, az agyműködést, különösen a szívizom veszi hasznát.
Magját sokan nem szeretik, pedig gyógyító hatást tulajdonítanak neki, egyebek mellett csökkenti a koleszterinszintet, tisztítja a vért, javítja a látást, segíti a vese működését, vízhajtó, daganatos betegségek megelőzésére is ajánlják. Érdemes legyőzni az ellenérzéseket, s alaposan megrágva a szőlőmagot is elfogyasztani. A szőlőmagból kivont olaj is nagyon egészséges.
A szőlőt éhgyomorra, étkezés előtt fél órával érdemes fogyasztani, a hasznos tápanyagok így hasznosulnak a legjobban.
Salátákhoz, előételekhez, sütés nélkül és sütéssel készült édességekhez egyaránt felhasználható, sültek mellé fűszeres szőlőmártás is készíthető belőle. Nagyon finom sajttal, dióval; sonkával gyümölcsnyársként, de dúsíthatunk vele tésztasalátát is.
Rukkolával vagy madársalátával, pirított dióval, szezámmaggal, kevés szőlőolajjal, balzsamecettel keverve is nagyon ízletes. Remekül illik sajttálak mellé. Párosítható nemespenészes lágy sajtokkal – camambert, brie, -, belsőpenészes lágy sajtokkal, félkemény sajtokkal – cheddar, trappista, ementáli, gouda stb.-, jó mellé a feta sajt, a mozzarella, a friss parmezánforgács.
2011-ben kezdődött a történetem. Online magazinként 2013 óta létezem. Igyekszem kreatívan, tartalmi és stílusbeli következetességgel élni az alkotói szabadságommal.