A szépség nem csak az arcon fontos
Talán határozottan kijelenthető, hogy a hölgyek többsége szeretne jól kinézni és megfelelni az önmaga számára támasztott elvárásoknak.
Épp ezért a nők mind a hétköznapokon, mind pedig a különleges események alkalmával figyelmet fordítanak az öltözködésükre, a sminkjükre, a frizurájukra és természetesen arra is, hogy milyenek a kezeik. Nézzük most meg, melyek a legelterjedtebb módszerek a körmök szebbé tételére!
Gyakori műkörömépítési technikák
A műkörömépítés világában több anyag is felfedezhető: ezek az építőzselé, a porcelán és a PolyGel. A Diamond Nails kínálatában elérhető indulószettek között mindegyikre találhatunk alternatívát. Mindegyiknek megvannak a maga előnyei és hátrányai is. Míg az építőzselé kényelmes és rugalmas, könnyen megsérülhet. A porcelán roppant erős és tartós, azonban az elkészítése hosszadalmas, az pedig igencsak fájdalmas, ha megreped.
A Polygel az építőzselé és a porcelán előnyös tulajdonságait igyekszik vegyíteni, így alkalmazása egyszerűnek, viselése pedig kényelmesnek mondható. Ha hosszú távú, tartós eredmény elérésére vágyunk, érdemes összehasonlítani a különböző módszereket, és az egyéni preferenciák függvényében kiválasztani a megfelelőt.
Az építőzselé jellemzői
Az építőzselé évek óta az egyik legkedveltebb anyagnak tekinthető a műkörmös szakmában. Rugalmassága miatt sokan választják, hiszen könnyen formázható, természetes hatású és komfortos hordani. Remek választás kezdők számára, ugyanis könnyű dolgozni vele.
Azonban az építőzselének vannak hátrányai is. Idővel elvékonyodhat a vele készült köröm, illetve kevésbé ellenálló a különféle mechanikai hatásokkal, törésekkel, repedésekkel szemben. Az említett porcelánt már egyre ritkább esetben használják a szakemberek, így ezt az alapanyagot most nem részletezzük.
Az új generációs műköröm-alapanyag: a PolyGel
A PolyGel jelenti a legújabb technológiát a műkörömépítésben, amely az építőzselé és az akril előnyeit ötvözi. Ez a hibrid anyag forradalmi megoldást kínál, hiszen nem folyik szét, így könnyű vele dolgozni. Ideális kezdőknek is, erősebb és tartósabb, mint az építőzselé. Ráadásul akár 4-6 hétig is tökéletes marad az állapota, ha kellően vigyázunk rá.
A PolyGel nem igazán törik vagy repedezik, rendkívül egyszerűen formázható és csodás körmök építését teszi lehetővé. A vendégek körében pedig azért is kedvelt, mert természetes érzetet ad és jó megjelenést biztosít.
Melyiket válasszuk?
Most, hogy már tisztában vagyunk a leggyakoribb műkörömépítésre használt anyagok tulajdonságaival, talán egyszerűbb a közülük való választás. Érdemes azonban kiemelni, hogy ha hosszú ideig szeretnénk ellenálló, esztétikus megjelenésű és kényelmesen viselhető műkörmökre szert tenni, a PolyGel mellett ajánlott letenni a voksunkat.
2011-ben kezdődött a történetem. Online magazinként 2013 óta létezem. Igyekszem kreatívan, tartalmi és stílusbeli következetességgel élni az alkotói szabadságommal.