Variációk egy témára: gyöngyökkel díszített szerencsefák
Szerencsefának, életfának is nevezik ezt a mutatós dekorációt, melynek készítési fortélyait kis gyakorlással bárki elsajátíthatja. Változatos fák készíthetők a technikával, a felhasznált dróttól és a fűzhető gyöngytől függően. A fa színvilága és formája is tetszés szerint alakítható. A kész alkotást beleállíthatjuk egy mutatós kis edénybe, de stabilan álló, tetszőleges talapzatra is rögzíthető.
Szükséges anyagok, eszközök
Ékszerdrót (ezüst, réz, fekete, arany színű)
Kásagyöngy, ásványgyöngy, üveggyöngy stb. (érdemes a színvilágát előre megtervezni)
Drótvágó fogó vagy olló
– ékszeralkatrészt forgalmazó üzletekben és hobbiboltokban beszerezhetők –
Készítési folyamat
Egyszerű elkészíteni, csak győzzük sodorni a drótot! Legalább 15 darab 20-25 centi hosszú vékony drótra lesz szükség egy karcsúbb fához. Az ásványokat vagy más gyöngyöket ráfűzzük a drótra – egy drótra felfűzhető egy gyöngy vagy ásvány de 2-3 darab is. A drótot középen meghajlítjuk, és elkezdjük sodorni, míg a végéig nem érünk.
Ezután a gyöngyös drótokat kezdjük el sodorni, 2-3 vagy akár több darabot is. Ne közvetlenül a gyöngy/ásvány alatt kezdjük a csavarást, hanem pár centivel lejjebb, így lehet majd jól formázni a fát.
Végül az összesodort részeket összefogjuk, ezeket is összesodorjuk, és el is készült fa.
Jól mutat egy kisebb kerámia edénykében, miután beleállítottuk, az edényt feltölthetjük dekorkaviccsal.
Hajthatunk a fának gyökérzetet is, amin a fa megáll, ilyenkor érdemesebb hosszabb, 30-35 centis drótokra fűzni a gyöngyöket. A gyökérzetet rátekerhetjük egy sabilan álló kőre vagy fakorongra is.
Az Etsy-ről válogattunk néhány mutatós szerencsefát inspirációként
Nyitókép: SinghCreationz, Etsy
2011-ben kezdődött a történetem. Online magazinként 2013 óta létezem. Igyekszem kreatívan, tartalmi és stílusbeli következetességgel élni az alkotói szabadságommal.