Mennyibe kerül egy épített medence üzemeltetése?
Amikor a nők meglátnak egy gyönyörű épített medencét, akkor hamar bele tudnak szeretni a gondolatba, hogy egyszer a párjukkal úgy döntenek, hogy nekik is lesz. A férfiak persze rögtön tudni akarják, hogy mennyibe kerülne egy ilyen medence üzemeltetése, mielőtt döntést hoznának.
A professzionális medence építés kétségkívül nem a legolcsóbb alternatíva, ha saját medencét szeretnénk, hosszú távon viszont mindenképpen ez éri meg a legjobban. Amellett, hogy rendkívül esztétikus és hosszú élettartamú, még az ingatlanunk értékét is növeli.
Azzal azonban fontos tisztában lennünk, hogy a kivitelezésre fordított pénzösszeg csak a költségek egyik felét teszi ki, hiszen utána üzemeltetni is kell a medencét. Mielőtt tehát döntésre jutunk, fontos, hogy tisztában legyünk azzal, pontosan milyen költségtételekkel kell számolnunk.
Mai írásunkban erről lesz szó bővebben, érdemes lesz velünk maradni.
Milyen költségekkel kell számolnunk?
Az épített medencével kapcsolatban felmerülő költségek két nagy kategóriába sorolhatóak: az egyik a beruházási költségek, a másik pedig az üzemeltetési (vagy más néven fenntartási) költségek.
Értelemszerűen a beruházási költségeket egyszer kell kifizetni, ezek egyszeri, de nagyobb kiadást jelentenek. Ezzel szemben az üzemeltetési költségeket havi szinten folyamatosan kell fizetni, de ezek kisebb összegek.
Mit értünk beruházási költségek alatt?
A beruházási költségek azokat a kiadásokat foglalják magukban, amelyek a medence építésével, kivitelezésével kapcsolatban merülnek fel. Többek között idesorolhatjuk például azokat a költségeket, amiket a tervezésre és engedélyezésre, a medence szerkezetének, burkolatának, szigetelésének, gépészetének kialakítására költünk.
Mit foglalnak magukban a fenntartási költségek?
A fenntartási költségek alatt pedig azokat a kiadásokat értjük, amik a medence üzemeltetése kapcsán merülnek fel. Idetartoznak például a víztöltésre, a párolgás miatti vízpótlásra, illetve a gépészeti egységek villamosenergia-szükségletére költött összegek.
Milyen egyéb költségek merülhetnek fel?
Ahhoz, hogy a medencénk vize megfelelő minőségű legyen, szükség van a tisztítására, vegyszerezésére, amire szintén költenünk kell. Továbbá meg kell említenünk a medence téliesítését is, amit vagy szakemberekre bízunk és nekik fizetjük ki a munkadíjat, vagy pedig mi végezzük el a munkát, ám ez esetben be kell szereznünk az ehhez szükséges eszközöket.
Kétségkívül vonzó alternatíva egy gyönyörű épített medence, ami teljes mértékben a saját igényeink, kéréseink alapján készül el. Ugyanakkor mielőtt végleges döntést hozunk, fontos, hogy felmérjük, pontosan milyen költségekkel is jár egy ilyen projekt rövid, illetve hosszú távon.
Amennyiben bővebb információt szeretnénk kérni vagy tanácsadásra van szükségünk, akkor ne habozzunk felkeresni a Magiline Hungary márkájú medencék kivitelezésében jártas szakembereket!
2011-ben kezdődött a történetem. Online magazinként 2013 óta létezem. Igyekszem kreatívan, tartalmi és stílusbeli következetességgel élni az alkotói szabadságommal.