#Bookface mánia, avagy életre keltett könyvborítók. Fotózd le magad a kedvenc köteteddel!
Nem mostanában kezdődött ez a szimpatikus „hóbort”, amelyet ügyes marketingfogásként is alkalmazott már néhány könyvkiadó vagy könyvtár, talán a legemlékezetesebb sorozatot a Bordeaux-i Libraire Mollat könyvesbolt alkalmazottjai készítették el pár éve.
Néhány kép tőlük
A „Book Face” fotózás lényege, mint azt a fenti példák is jól érzékeltetik, hogy a fotóalanyok kortárs környezetben, hétköznapi szituációkban jelennek meg, kezükben tartva egy könyvet. A könyvborítón látható portré – ami lehet grafika és fénykép – pedig átlényegül, térbelivé és „élővé” válik.
Kreatív ötlet, amit nem különösebben nehéz ügyesen megvalósítani, figyelni kell az arányokra – bárki elkészítheti a saját fotóját a kedvenc könyvével. Érdemes nézelődni a neten, a Google kereső rengeteg találatot ad ki a „book cover face” kulcsszavakra.
Az Instagramon #bookface keresőcímkével több mint 62 ezer fotó található, itt is lehet nézelődni.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár Facebook oldalán péntekenként láthatunk hasonló fotókat Dari Nikitől és Szelestei Flórától; az alkotópáros legutóbb az Erzsébet, a királyné c. könyv borítóját keltette életre. Sorozatuk neve: #bookfacefriday
Ha kedvet kaptál a „Book Face” fotózáshoz, vagy készítettél már hasonlót, és szeretnéd megmutatni másoknak, küldd el a szerkesztoseg@eletszepitok.hu e-mail címre!
Alapító-főszerkesztő
Több mint 20 évet töltöttem az írott média világában újságíróként, szerkesztőként, megyei és országos lapoknál.
Az eletszepitok.hu online életmód magazint 2013-ban hoztam létre.
2018-ban visszatértem eredeti hivatásomhoz, általános és középiskolásokkal foglalkozom. Érdeklődésem középpontjában az élménypedagógia, a tanulásmódszertan, a pályaorientáció, a szociális kompetencia- és a készségfejlesztés áll.
A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán diplomáztam, majd az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karán végeztem el felsőfokú szakképzést. A Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézetében szereztem mesterdiplomát. Évek óta alkalmazom általános iskolások körében az Igazgyöngy művészeti iskola „Szociális kompetenciafejlesztés vizuális neveléssel” módszertanát.
MÚOSZ-tag vagyok, az Idősügyi és Szociális párbeszéd Szakosztály, valamint a Társadalompolitikai Szakosztály tagja.