Hogyan zajlik az ingatlanok villamossági felújítása?
Egy épület esetében a villamossági felújítás, akár részlegesen is, kulcsfontosságú lépés az átalakítás, modernizálás során. Az egyik legkritikusabb rész, amit a hölgyek kevésbé szeretnek, hiszen hatalmas felfordulással jár, ami takarításhoz és persze rendrakáshoz vezethet.
Bár sokáig eltarthat, érdemes meggyőzni a nőket is arról, hogy ez egy kötelező feladat, főleg az innovatívabb háztartási berendezések használata esetén. Az alábbiakban eláruljuk, hogy miért fontosak ezek a munkálatok.
A villamossági felújítások
Sokszor tapasztalhatjuk, hogy a villanyszerelő által praktikus tanácsokkal kísért előregondolkodás elmaradása rengeteg utómunkát okoz. A költségek megemelkednek, ami plusz terhet ró az épület tulajdonosára. A villanyszerelés munkafázisai ugyanis nem csak abból állnak, hogy a szakember vezetékeli az ingatlant. Az Elektrikstore.hu szerelvényei és dugaljai legalább ugyanennyire fontosak.
A lakások teljes körű villamossági felújításának sajátossága, hogy általában gyorsabban megvan, hiszen kevesebb munkával jár, a lehetőségek korlátozottak. Egy kültéri egységnél, akár kameráról, akár egy nagyobb készülékről van szó, kelleni fog a lakóközösség engedélye, hogy azt felhelyeztethessük. Régebbi társasházak esetében a bővítés pedig akár még korlátokba is ütközhet. Az elavult villamos hálózat miatt ráadásul veszélyes használni a modern berendezéseket.
Családi ház villanyszerelése
Egy családi ház esetében viszont már több a lehetőségünk, de ez azzal jár együtt, hogy a költségek is megemelkednek, a munka hosszabb ideig eltarthat. Itt már fontosabb előre eltervezni a villamos berendezések típusait, hiszen ha az alapokat nem építjük ki már az elején, akkor az szintén plusz terhet ró a tulajdonsora. Adott esetben bontási munkákra is szükség lehet, ami kosszal és problémákkal járhat.
Ennél az ingatlannál nem árt előre gondolni tehát akár a napelemre, akár az elektromos autó fali töltő telepítésére, a kültéri világításokra, a kaputelefonra, vagy éppen a garázsra és a kerti világításra. Az öntözőrendszer és a szivattyú szintén sok energiát igényelhet, így ezeket sem árt bevenni a feladatok közé.
Milyen munkafázisokkal kell számolni?
Mindenekelőtt helyszíni felmérés és tanácsadás történik. Kérdezhetünk, közösen tervezhetünk, hogy mindent rendeltetésszerűen tudjunk használni az épületben. A felmérés során a mérőhely állapotát is megnézik, hogy szükség van-e a teljesítmény növelésére. Utána jöhet a régi szerelvények lebontása, az ideiglenes áramforrás kialakítása, a horony- és a fészekvésés, a kötő- és szerelvénydobozok beépítése, a kábelcsatornák felhelyezése, valamint a vezetékek behúzása.
Végül bekötésre kerül a kiselosztó, felkerülnek a szerelvények, megtörténik a villamos biztonsági felülvizsgálat. Az utolsó lépés a dokumentáció elkészítése, az átadás, majd nem feledkezhetünk meg a későbbiekben a karbantartásról sem. Minden lakás és ház esetében fontos a rendszeres ellenőrzés.
2011-ben kezdődött a történetem. Online magazinként 2013 óta létezem. Igyekszem kreatívan, tartalmi és stílusbeli következetességgel élni az alkotói szabadságommal.