Kipróbáltuk, megmutatjuk! Világító festék, foszforeszkáló homok és kavics
Nappal jobb, ha elrejtjük a fürkésző szemek elől, sötétben viszont bátran kitehetjük az ablakpárkányra, a teraszra, a szobába; kellemes látványt nyújtanak – így összegezhető a foszforeszkáló festékekkel díszített üvegekről alkotott véleményünk.
Többféle színben kaphatók világító festékek, kontúrozók, pár árnyalatról elmondható azonban, hogy természetes fényben meglehetősen ficamos esztétikailag (ízlés dolga). Tényleg sokáig világítanak! Ha napfényes helyen tartjuk a festett üvegeket, sötétben órákig kellemes hangulatfényt adnak, bár ez függ attól is, hogy a festéket milyen vastag rétegben vittük fel.
Ízelítő a színválasztékból
A tégelyben kapható foszforeszkáló festékeket ecsettel vagy fülpucolóval vihetjük fel az üvegre. A festék sűrű, könnyű vele dolgozni, nem folyik, nem csepeg.
Kipöttyözve
Sötétben
Foszforeszkáló kontúrozók is többféle színben kaphatók. Ezekkel egyszerűbb motívumokat is tudunk az üvegre rajzolni. Vastagabb festékréteget képeznek, mint a tégelyes változatok, ezáltal tovább is világítanak.
A színekről vagy jót, vagy semmit…? A kék és a lila kifejezetten szép, a fehér szolid, többi szinte nappal is világít
Sötétben
A világító kreatív alapanyagoknak még nincs vége: teszteltük a sötétben fénylő műkavicsokat is. Foszforeszkáló pigment (por) és dekorhomok is kapható. A pigmentet ragasztóval átkent felületre tudjuk felvinni – stencilt célszerű használni hozzá.
A világító kavicsok is sokáig világítanak, ha elegendő napfény éri őket. Neon színű süthető gyurma is létezik – aki esetleg kipróbálná…
2011-ben kezdődött a történetem. Online magazinként 2013 óta létezem. Igyekszem kreatívan, tartalmi és stílusbeli következetességgel élni az alkotói szabadságommal.