Tűzcsapból ivókút, digitalizált autóstoppoló rendszer, városfejlesztést segítő mobilalkalmazás
Kihirdette városfejlesztési pályázatának győzteseit a Design Terminál: a digitalizált városi stoppolórendszer, a rendhagyó tűzcsap-ivókút és az interaktív városfejlesztő alkalmazás az októberi Design Hét Budapest keretében mutatkozik be a nagyközönség előtt.
A Design Terminál májusban meghirdetett Smart City Lab Budapest elnevezésű pályázatának célja olyan ötletek támogatása és megvalósítása volt, amelyek a városfejlesztés és a technológia kapcsolatának újragondolására adnak lehetőséget. A felhívásra mintegy harminc pályamű érkezett be. A jelentkezők a közlekedés, a víz és a városi zöld kategóriákban pályázhattak. A bírálat során kiemelten fontos szempont volt a gyakorlati hasznosság és a fejleszthetőség.
A nyolctagú szakmai zsűri három ötletet választott ki, ezek megvalósításán a következő hónapokban fognak dolgozni a nyertes csapatok, projektenként legfeljebb nettó 1,9 millió forint keretösszegből gazdálkodva.
Digitalizált városi stoppolórendszer
A közlekedés kategóriában nyertes Karma csapata gyors, digitalizált városi stoppolórendszert álmodott meg, amely egy GPS-alapú, valós idejű autómegosztó alkalmazás.
A pályamunka innét tölthető le >>
A víz kategóriában a Tűzcsapból ivócsap nevet viselő projekt diadalmaskodott, amely a Budapesten található tűzcsapokat alakítaná át a mindennapokban is használható ivókutakká, miközben azok eredeti tűzbiztonsági funkciója sem sérülne. A pályamunka innét tölthető le >>
A városi zöld kategóriában győztesnek hirdetett Budapest Dialog web- és mobilalkalmazás segítségével a városlakók közvetlenül bevonhatók a városi zöldterületek fejlesztésébe – számolt be az MTI.
A pályamunka innét tölthető le >>
Több mint 20 évet töltöttem az írott média izgalmas világában. Szerettem volna kimaradni a nagy médiaátrendeződésből, 8 éve ezért hoztam létre ezt a független felületet. A magazin kitartó munka és elköteleződés eredménye, család, munka mellett, szabadidőnk terhére gondozzuk alkotótársaimmal.
A gyermekvédelmi alapellátásban dolgozom, prevencióval foglalkozom. Kiemelt területeim: készségfejlesztés, szociális kompetenciafejlesztés, kortárs bántalmazás-cyber bullying, tudatos médiahasználat, fenntarthatóság. Szociális munkás, intézményi kommunikátor, újságíró, kiadványszerkesztő képesítésekkel rendelkezem. Jelenleg a Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézet végzős MA-hallgatója vagyok, kutatási témám az iskolai mentálhigiéné.
Ide írhatod a véleményed!
Want to join the discussion?Feel free to contribute!