Értelmi fogyatékossággal élőket segít az önálló életvitelben az első magyar nyelvű mobil alkalmazás
Egyedülálló, mobileszközökre fejlesztett alkalmazást mutatott be az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetsége: ÉFOÉSZ néven érhető el a Google Play áruházban az első magyar nyelvű applikáció, amely támogatásra szoruló személyeknek nyújt segítséget.
Az kizárólag Android operációs rendszeren működő applikáció a fejlesztők szerint helyettesítheti a személyi segítőt a hétköznapokban. Funkciói a következőkben segítik a felhasználót: vészhelyzetek kezelése, adatlapok kitöltése, háztartásvezetés, alapvető eszközök használata, napirendtervezés, tervezett szabadidő eltöltése, közlekedés, vásárlás, hasznos figyelmeztetők beállítása.
A Szövetség ezen túlmenően létrehozott húsz Önálló Életviteli Centrumot (ÖÉC), amelyek új szolgáltatásokkal segítik az értelmi fogyatékossággal élő emberek társadalmi integrációját, lehetőségüket az önálló életvitelre és az egyenlő esélyű hozzáférést a különböző szolgáltatásokhoz.
Centrumonként 19 telefon, 19 tablet, 2 notebook és 1 multifunkciós lézernyomtató áll a képzett trénerek rendelkezésére, hogy felkészítsék az értelmi fogyatékossággal élő
személyeket az infokommunikációs eszközök használatára. A 2019. május végén indított képzések augusztus végén érnek majd véget, szeptemberben pedig újabb képzések
kezdődnek, amelyeken a résztvevők az ÉFOÉSZ applikáció használatát sajátíthatják el. A képzéseken országszerte 1200 értelmi fogyatékossággal élő személy vesz részt. A képzések lezárulását követően az érintettek kikölcsönözhetik a készülékeket.
Alapító-főszerkesztő
Több mint húsz évet töltöttem az írott média világában újságíróként, szerkesztőként. Szerettem volna kimaradni a nagy médiaátrendeződésből, részben ezért hoztam létre ezt a független felületet. Hét és fél év telt el magazin indulása óta. Kitartó munka, elköteleződés eredménye, család, munka mellett, szabadidőnk terhére gondozzuk. Hálás vagyok mindazoknak, akik részt vállalnak benne.
Képesítéseim: szociális munkás, intézményi kommunikátor, újságíró, kiadványszerkesztő. Jelenleg a Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézet végzős MA-hallgatója vagyok, TDK kutatási területem az iskolai mentálhigiéné.
Ide írhatod a véleményed!
Want to join the discussion?Feel free to contribute!