Futni mentem. Nézettségi rekordot dönthet Herendi Gábor életigenlő vígjátéka
Herendi Gábor új romantikus vígjátéka lett az elmúlt öt év legtöbb nézőt vonzó magyar mozifilmje – számoltak be a hivatalos Facebook oldalon a film készítői. A Futni mentem 2025. január 2-án több mint 363 ezer nézőnél tartott, ennyien váltottak mozijegyet rá a 2024. november 21-i bemutató óta. A népszerű színművészeket felvonultató alkotás állami támogatás nélkül készült, és enélkül is nézettségi rekordokat dönt.
Kétség nem fér hozzá, egyre több jó magyar film készül, melyeket nagy valószínűség szerint a gyerekeink és az unokáink is szívesen néznek meg évek múltán.
2024 végén két magyar film került a hazai mozikba, és a premier időzítése óhatatlanul versenyhelyzetet teremtett. Szerencsére mindkettőt kitörő lelkesedéssel fogadta a közönség. Összehasonlítást pedig szerintem felesleges tenni; elég annyi, hogy mindkettőre érdemes volt jegyet váltani, egyik sem okozott csalódást.
A kultikus Demjén-dalokra épülő zenés film kimunkáltan hozza a műfaji sajátosságokat, a Futni mentem c. vígjátékban több a helyzetkomikum, és a történet is összetettebb; összefonódott, egymásba gubancolódott sorsokat mutat meg, de csak olyannyira enged ebben a nagy összevisszaságban mélyre érzelmileg, hogy ne vesszen el a film életigenlő, mosolyfakasztó jellege. Ízlésekkel nem érdemes vitatkozni, de annyit azért elárulok, hogy a Futni mentem c. film humora engem jobban „megvett”. A forgatókönyvet Divinyi Réka és Miklya Anna jegyzi.
A szereposztás pedig tényleg parádés és kellően sokfélék a történetben felvonultatott karakterek is. (Külön élmény volt Gálffi Lászlót a filmvásznon látni, pedig igazán megfáradt antipatikus karaktert játszik.)
A film látványvilága megragadó, a külső helyszínek megmutatják Budapest sokarcúságát, szépségeit, a lakások sokfélék, ahogy a való életben is. Nem tudom, hogy a film hivatalos plakátja elnyerte-e a közönség tetszését, az érdekessége, hogy mesterséges intelligenciát is felhasználtak az elkészítéséhez.
Mi lehet a film üzenete? Számomra az, hogy az ember esendő, a kapcsolatok sérülékenyek és bonyolultak. Az életet nem (lenne) szabad monoton üzemmódban élni. Rajtunk, a döntéseinken is múlik, hogy mennyire tudunk nyitottan, felfedezőként létezni, önmagunk örömre, új élményekre kész fegyelmezésével. Kezdhetjük is akár összeállítani a saját bakancslistánkat!
Alapító-főszerkesztő
Több mint 20 évet töltöttem az írott média világában újságíróként, szerkesztőként, megyei és országos lapoknál.
Az eletszepitok.hu online életmód magazint 2013-ban hoztam létre.
2018-ban visszatértem eredeti hivatásomhoz, általános és középiskolásokkal foglalkozom. Érdeklődésem középpontjában az élménypedagógia, a tanulásmódszertan, a pályaorientáció, a szociális kompetencia- és a készségfejlesztés áll.
A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán diplomáztam, majd az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karán végeztem el felsőfokú szakképzést. A Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézetében szereztem mesterdiplomát. Évek óta alkalmazom általános iskolások körében az Igazgyöngy művészeti iskola „Szociális kompetenciafejlesztés vizuális neveléssel” módszertanát.
MÚOSZ-tag vagyok, az Idősügyi és Szociális párbeszéd Szakosztály, valamint a Társadalompolitikai Szakosztály tagja.