Tíz nagyértékű okosbútort adott át idén ősszel az MVM országszerte (X)
Ezúttal tudásukkal nyerhettek okosbútort az iskolások az MVM online nyereményjátékában. A versenyben tíz diák nyert iskolájának egy-egy nagyértékű okosbútort. A cégcsoport 2020. november 5-én adta át a tizediket a budapesti Lónyay Utcai Református Gimnázium és Kollégiumnak.
2019-ben indult útjára az MVM Okosiskola pályázat, amelyre több mint 550 iskola 1000-nél is több pályázattal jelentkezett. A tavalyi sikert látva, a cégcsoport úgy döntött, idén online nyereményjáték keretében hirdeti meg a versenyt, de ezúttal már tíz bútorért lehetett harcba szállni. Az energetikai és fenntarthatósági témájú online rejtvényt 2020. szeptember 21-én tölthették ki a jelentkezők.
Az őszi nyereményjátékban 397 magyarországi intézmény összesen 2153 diákja vett részt. Hibátlan megfejtést 317 diák küldött be, leggyorsabb tanulója révén pedig a következő tíz intézmény nyerte meg a „KisKígyó” fantázianevű okosbútort: Sármelléki Általános Iskola, a szentesi Horváth Mihály Gimnázium, a kisújszállási Móricz Zsigmond Református Kollégium, Gimnázium, Technikum, Általános Iskola és Óvoda, Újpesti Könyves Kálmán Gimnázium, a paksi Energetikai Technikum és Kollégium, Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola, a budapesti Lónyay Utcai Református Gimnázium és Kollégium, Újpesti Károlyi István Általános Iskola és Gimnázium, a szombathelyi ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola És Gimnázium, Berettyóújfalui II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola.
Az MVM Okosbútor online nyereményjáték legfőbb célja a diákok energetikai témájú edukálása volt, így a szervezők egy tudásbázist hoztak létre a játék honlapján, amely grafikus és videós tartalmakkal is segítette a gyerekek ismeretszerzését. Az első helyezett 1 perc 40 másodperc alatt fejtette meg és küldte be a rejtvényt. Hat diák pedig 2 percnél kevesebb idő alatt oldotta meg a feladványt.
Az MVM mind a tíz bútort kiszállíttatta és üzembe helyeztette a nyertes iskolák udvarára, a gyerekek nagy örömére.
Az okosbútorokat a Hello Wood tervezte és gyártotta. A kültéri bútorok moduláris felépítésűek, variálhatóságuk miatt pedig mindegyik helyszínen könnyen elhelyezhetőek voltak. Az ergonomikus kialakítású térbútorok 10 folyóméter hosszúak, acél vázszerkezettel, keményfa borítással és funkcionális ülőfelülettel rendelkeznek. A művészeti alkotásnak is beillő padok nemcsak az iskolaudvarok díszei lettek, hanem napelemmel, okoseszköz-töltőkkel és hangulatvilágítással is rendelkeznek, ezért nem utolsó sorban kiváló helyszínt biztosítanak a diákok számára a tanórák közötti, illetve tanórák utáni pihenéshez.
(X)
2011-ben kezdődött a történetem. Online magazinként 2013 óta létezem. Igyekszem kreatívan, tartalmi és stílusbeli következetességgel élni az alkotói szabadságommal.