A kétnyelvű oktatás hatása a gyermekek fejlődésére
Az első komplex rendszer, amivel születésünk után elkezdünk ismerkedni, az anyanyelvünk. Ennek elsajátítása a gyermeki agy számára az egyik első, nagy feladat. A legújabb kutatások szerint ha az anyanyelv mellett már gyermekkorban egy idegen nyelv tanulása is megkezdődik, az módosítja az agy szerkezetét. Ezek a kutatások alátámasztják az oktatási szakemberek álláspontját, hogy mennyire lényeges gyermekkorban elkezdeni az idegen nyelvet, mert az fekteti le a későbbi tanulás szerkezeti alapjait.
A kétnyelvű oktatás fejleszti a kognitív képességeket
A Brit-Magyar Iskola információs délutánján az érdeklődők ízelítőt kaphatnak az intézmény által összegyűjtött szakmai tapasztalatokról, a kétnyelvű oktatás hatásairól a gyermekek fejlődésében. Általános megfigyelés, hogy az ilyen típusú képzésben résztvevő diákok jobban teljesítenek a problémamegoldást igénylő feladatokban.
Ezenfelül memóriájuk is fejlettebbé válik, jobban tudnak megjegyezni neveket, útvonalakat. A kognitív képességek fejlettségének pozitív hatása van a diákok énképére és önbecsülésére is.
A kétnyelvű oktatás segítségével jobban elsajátíthatók a közismereti tantárgyak
Mivel a kétnyelvű oktatás fejleszti a memóriát és a problémamegoldó képességet, ezek a készségek könnyen átvihetők a közismereti tárgyak tanulásába is. Az a kognitív rugalmasság, ami az idegen nyelv elsajátítása során kialakul, kritikus gondolkodásra és az összetett információk elemzésére teszi képessé a tanulókat.
Ezek pozitív hatása nemcsak a természettudományos tantárgyak, hanem a magyar irodalom, a történelem ,és a művészeti tárgyak elsajátításában is megfigyelhetőek.
A kétnyelvű oktatás biztos alapot teremt a diploma és a karrier eléréséhez
A Brit-Magyar Iskola egyik legfontosabb oktatási célkitűzése, hogy olyan diákokat oktasson, akik legtöbbje egyetemi és főiskolai végzettséget szerez, majd kvalifikált állásokban épít karriert, esetleg saját vállalkozásában valósítja meg az álmait. Ehhez a kétnyelvű oktatás megfelelő alapot teremt.
A felsőoktatásban fontos szerephez jut az a tulajdonság, hogy a nagy információhalmazból a hallgatók képesek legyenek csak a releváns tudnivalókra összpontosítani, elválasztva a lényeges információt a lényegtelentől. Ezáltal képessé váljanak jobban koncentrálni, és ne terheljék magukat irreleváns adatokkal. A kétnyelvű oktatásban részesülők az összetett döntéshozatalt igénylő feladatokban is jobban teljesítenek, ezáltal jobb teljesítményre képesek a felsőoktatásban.
A diploma után kilépve a munkaerőpiacra, az idegen nyelv ismerete és a hozzá kapcsolódó tárgyi tudás jelentős előnyt biztosít a munkaerőpiaci versenyben. Az ilyen oktatásban részesülő diákok felnőttkorban természetes közegnek tekintik az adott nyelven történő tárgyalásokat és üzletkötéseket, ezáltal jobban beilleszkednek a multinacionális vállalatok környezetébe.
Mindezek mellett az ilyen karrierutakat bejáró emberek az élet más területén is sikeresebbek, és többet ismernek meg világ más népeinek kultúrájából és szépségeiből.
2011-ben kezdődött a történetem. Online magazinként 2013 óta létezem. Igyekszem kreatívan, tartalmi és stílusbeli következetességgel élni az alkotói szabadságommal.