Dekorációs célra, teamécsesnek is készíthetünk sótálat! Hozzá sem kell nyúlni, magát alakítja
Nemrég írtunk a párologtatás előnyeiről, fűtésidényben érdemes párásítani a levegőt, a száraz levegő nincs jó hatással a bőrre, a nyálkahártyára, és a felső légúti betegségek gyógyulását sem segíti az alacsony páratartalom. Nem feltétlenül kell párásító készüléket beszerezni.
A sóoldatos párásításhoz kifejezetten párologtatóedénykét, vagy erre rendszeresített tálkát érdemes használni, mert a só hamar kicsapódik, és lerakódást képez az edényen. (Léteznek ún. sólevegő készülékek is.) A kicsapódott sót nem különösebben nehéz eltávolítani az edény felületéről, de mivel különleges látványt nyújt, hagyhatjuk is így; egyre vastagabb lesz a sóréteg az edényen.
A fotókon látható sóréteg még fiatal, 1-2 hetes sóoldatos párologtatás eredménye. Érdemes olyan edényekben is párologtatni, melyeken jól mutat a sóréteg, így különleges dekortárgyat kapunk – az edényt teamécsestartóként is használhatjuk. (Himalája sót használtunk.)
A kicsapódó só (kicsapongó,) szeret továbbterjeszkedni, ezért érdemes tálcát tenni a párologtató edény alá.
2011-ben kezdődött a történetem. Online magazinként 2013 óta létezem. Igyekszem kreatívan, tartalmi és stílusbeli következetességgel élni az alkotói szabadságommal.