Kerámia, lélek, varázslat: Manó Udvar a Völgyfesztiválon (Kapolcsról jelentjük 2.)
Minden évben láthatunk ún. együttműködő udvarokat Kapolcson, a Művészetek Völgye Fesztiválon. Idén tíz együttműködő udvar nyitott ki, név szerint a Kerekerdő Udvar, a Tücsök Udvar, a Csipcsiripp, a Sándor Udvar, az ArtJáró Udvar, a Cilinder Udvar, a Kari Keringője, a Kecskekő Udvar, az AnCsEsz Udvar és a Manó Udvar. Utóbbi a gyerekek és a felnőttek egyik legkedvesebb helyszíne a Petőfi utcában. Nem először láthattuk itt a Manóműhely keramikusai által megidézett a bájos mesevilágot, s vélhetően nem is utoljára.
A Manó Udvar a www.manomuhely.hu udvara 2006 óra kínál a látogatóknak időtöltést és látnivalót Kapolcson a Petőfi u. 7. szám alatt. Bubutimár Éva és a Manóműhely kerámiáiból egy igazi Manóvilág kel életre a fesztivál alatt a kis tó partján, ahol a látogatók megpihenhetnek, mesét hallgathatnak és megkóstolhatják a házilag készített kapolcsi bodzaszörpöt. A Galambház Egyesület szervezésében az udvarban előadóművészek, zenészek, bábművészek és írók tartanak előadást.
„Eső vagyok – simogatlak
a hó vagyok – betakarlak
a szél vagyok – becézgetlek
vihar leszek – felemellek
Erdő vagyok – elrejtelek
a tó leszek – megölellek
kenyér leszek – megetetlek
a tűz vagyok – felperzsellek…”
– A sűrűre zárt pillák mögött ott élnek mindannyiunkban, ők, a manók, varázslók, tündérek, mesebeli lények… 1994 óta álmodom és formázom őket. Az alkotómunka számomra az elemekkel való harmónia megteremtése, hiszen földből, sárból mintázom szobraimat a víz segítségével. A levegő szárítja és szilárdítja meg, a tűz dönti el, hogy megmaradhatnak-e, beléphetnek-e ezek az alkotások az emberek világába. Harminc, hatvan, kilencven centis változatban készülnek az 1000 Celsius-fokon égetett mázas kerámiák – fogalmaz Bubutimár Éva a Manóműhely vezetője.
Manók a Völgyben
A Művészetek Völgye programjai >>
2011-ben kezdődött a történetem. Online magazinként 2013 óta létezem. Igyekszem kreatívan, tartalmi és stílusbeli következetességgel élni az alkotói szabadságommal.