Ború- vagy derűlátó nép vagyunk? Elindult az eddigi legkiterjedtebb boldogságkutatás
Vajon hol élnek a legboldogabb emberek Magyarországon? Melyik település vagy térség lehet ez? Tényleg megkeseredett, borúlátó nép vagyunk, vagy egy vidám, élettel teli nemzet? Nagyszabású kutatás készül a magyarokról a Boldogságtérkép megrajzolása projekt keretében, amit a Jobb Veled a Világ Alapítvány Boldogság Intézete és az ELTE Pozitív Pszichológia Laboratórium közösen végez. A kutatás arra törekszik, hogy mélységében megértse a magyar emberek valóban búskomor nép-e, mitől boldogok, vagy boldogtalanok és ezáltal élethű képet rajzoljon Magyarország boldogság helyzetéről.
Legalább 10 ezer embert szeretnének bevonni a kutatásba
– Hasonló, kiterjedt felmérés Magyarországon még nem készült. A vizsgálat célja annak felmérése, hogy milyen a 14 éven felüli magyar népesség boldogság és globális jóllét szintje. Keressük a válaszokat arra, hogy melyik város, melyik térség lakói lehetnek a legboldogabbak, és hogy vajon tényleg olyan borúlátó, depressziós, pesszimista nép vagyunk-e, ahogyan világszerte tartják a magyarokat. Az eredmények megmutatják, hogy mely országrészben van nagy szükség a boldogságszint növelésére. Nem titkolt szándékunk az sem, hogy a jövőben az ő boldogságuk, és örömérzetük érdekében is tevékenykedni fogunk – olvasható a kutatás honlapján, a www.boldogsagkutatas.hu oldalon.
A cél az, hogy az ingyenesen elérhető Boldogságprogram segítse az emberek boldogságszintjének növelését, tudatosítsa az emberekben, hogy a boldogság tanulható, és a legfrissebb kutatások eredményei szerint bárki képes annak elsajátítására.
A kérdőív online kitöltésének határideje 2016. május 31. éjfél. Postai úton is továbbíthatók a kitöltött kérdőíveket. Az eredményeket 2016. július 9-én hozzák nyilvánosságra.
Kapcsolódó összeállításunk
2011-ben kezdődött a történetem. Online magazinként 2013 óta létezem. Igyekszem kreatívan, tartalmi és stílusbeli következetességgel élni az alkotói szabadságommal.