Életmentő tetoválás cukorbetegeknek, ingyen. Országos mozgalommá nőtte ki magát a magyar tetoválóművész kezdeményezése
A tetoválás kreatív önkifejezési forma, de életmentő is lehet!
Zsoldos Péter képzőművészeti egyetemet és kisképzőt végzett karikaturista, tetoválóművész nemrég adta hírül, hogy ingyenes tetoválást vállal cukorbetegeknek. A Facebookon megosztott hírre rengetegen reagáltak. Megkeresésünkre azt írta: feldobtam egy kavicsot és egy Boeing zuhant vissza rám. Országos mozgalom lettünk 3 nap alatt: 36 kolléga csatlakozott vasárnap (2018. március 18.) reggelig az ország minden részéből.
Ételallergiások és más – váratlan rosszulléttel járó – betegségben szenvedők számára is hasznos lehet a betegséget jelző tetoválás, vagy akár a vércsoport jelölése is, de Péter és társai kifejezetten a diabéteszesekre fókuszálnak a kezdeményezésükkel.
Péter hangsúlyozza: nem ő az ötletgazda, csak Magyarországon ő indította útjára a jótékonysági akciót.
– Marton István Németországban élő tetováló kollégánk ötlete alapján indult el – mondja. – Célunk segíteni azoknak a betegeknek, akiket roham esetén gyakran ittasnak néznek. A tetoválást meglátva remélhetőleg előbb juthatnak szakszerű ellátáshoz, ami akár az életüket is megmentheti. Két olyan vendégem is volt, aki kómába esett amiatt, hogy félreértették az állapotukat a laikusok.
A diabéteszes állapotot jelző tetoválás egységes és kötött: az ábra alapja egy kék kör, melyben feltűnik a T1 vagy a T2 jelzés, attól függően, hogy a páciens 1-es vagy 2-es típusú diabéteszben szenved. Az ábra alatt a Diabetic felirat olvasható – vagyis a betegség megnevezése angol nyelven.
A tetoválás javasolt helye a csukló belső oldala.
Az ingyenes tetoválás csak betegséget igazoló papírral vehető igénybe.
Így néz ki az országosan egységes tetoválás
Akit érdekel a lehetőség, a Facebookon érdeklődhet >>
A nyitóképen Michael Bierut tetoválóművész hasonló tetoválása látható – a lányának készítette. Forrás: Twitter

Alapító-főszerkesztő
Több mint két évtizedet töltöttem az írott média világában, szinte minden klasszikus sajtóműfajban kipróbálhattam magam újságíróként, szerkesztőként. 2006-2012 között építészeti szakújságíróként, PR-szakemberként voltam aktív, szakmai kiadványok és rendezvények létrejöttében közreműködtem. Az eletszepitok.hu weboldalt 2013-ban hoztam létre.
2018-ban visszakanyarodtam eredeti hivatásomhoz; gyermekjóléti alapellátás keretében általános és középiskolásokkal foglalkozom, prevenciós, edukációs, pályaorientációt támogató foglalkozásokat tartok, érdeklődésem középpontjában az élménypedagógia, a szociális kompetenciafejlesztés és a készségfejlesztés áll. A Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézetben szereztem mesterdiplomát, okleveles szociális munkás, felsőfokú intézményi kommunikátor, újságíró és kiadványszerkesztő képesítésekkel rendelkezem.