Gordia. Különleges, etno stílusú kiegészítők mikromakramé technikával magyar alkotótól
Indiános ékszerek, aprólékos munkával készített színes, bohém, hippis kiegészítők. Így lehetne röviden Szilvia különleges, tekintetet vonzó ékítőit jellemezni. A Gordia ékszerek mikromakramé technikával készülnek. Bemutatkozik az alkotó.
Seiner-Dombi Szilvia vagyok. Művész és művésztanár. Győrben a Kisképzőben érettségiztem alkalmazott grafika szakon. 2001-től 2006-ig jártam a Magyar Képzőművészeti Egyetemre, ahol végül két szakot végeztem el. Hat évig díszleteket festettem magyar és külföldi színházaknak egyaránt. Ezzel párhuzamosan 9 évig dolgoztam stylist asszisztensként, később önálló stylistként. 2012-től kreatív directorként dolgozom főállásban egy reklámstúdiónál.
Mindig is nagyon vonzódtam az ékszerekhez. 2018 nyarán találkoztam először a mikromakraméval. Szerelem volt első látásra. Autodidakta módon tanultam meg az alapokat és képeztem magam külföldi könyvekből tovább. Nagyon vonz a spiritualitás, és talán a makramé technika ősi indián múltja miatt érzem azt, hogy ezzel mélyebb értelmű alkotásokat tudok létre hozni.
Egyedi rusztikus mikromakramé design ékszereket gyártok. Márkám a Gordia. A munkáimban felhasználom más iparművészek és kézművesek termékeit is, illetve kézi készítésű tibeti és indonéz alapanyagokat.
Mitikus és személyes ékszereimet különleges embereknek készítem, akik mernek önmaguk lenni.
Gordia a Facebookon >>

Alapító-főszerkesztő
Több mint két évtizedet töltöttem az írott média világában, szinte minden klasszikus sajtóműfajban kipróbálhattam magam újságíróként, szerkesztőként. 2006-2012 között leginkább építészeti szakújságíróként, PR-szakemberként voltam aktív, szakmai kiadványok és rendezvények létrejöttében közreműködtem.
Az eletszepitok.hu weboldalt 2013-ban hoztam létre.
2018-ban visszakanyarodtam eredeti hivatásomhoz; gyermekjóléti alapellátás keretében általános és középiskolásokkal foglalkozom, prevenciós, edukációs, pályaorientációt támogató foglalkozásokat tartok, érdeklődésem középpontjában az élménypedagógia, a tanulásmódszertan, a szociális kompetenciafejlesztés és a készségfejlesztés áll. A Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézetben szereztem mesterdiplomát, okleveles szociális munkás, felsőfokú intézményi kommunikátor, újságíró és kiadványszerkesztő képesítésekkel rendelkezem.