Mit tegyünk, ha baleset éri a gyereket? Ingyenes elsősegélynyújtó tanfolyamok országszerte!
Minden szülő rémálma, hogy a gyermekét súlyos baleset éri, vagy váratlanul ijesztő tünetek lépnek fel nála. Ha mellette van a baj bekövetkeztekor, külön trauma, ha leblokkol, s a mentő kiérkezéséig érdemben nem tud a kicsinek segíteni, mert nincs tisztában az elsősegélynyújtás alapjaival. A korai beavatkozás életmentő lehet! Az alapokat könyvekből, videókból is elsajátíthatjuk, de a gyakorlatorientált, gyermekmentők által vezetett felkészítések jóval hatékonyabbak. A Magyar Gyermekmentő Alapítvány rendszeresen szervez ingyenes elsősegélynyújtó tanfolyamokat országszerte.
A vészhelyzetek kezelésének legértékesebb első 10-15 perce a laikus elsősegélynyújtó kezében van, ezért fontos, hogy felkészültek legyünk az ilyen helyzetekre. Az ingyenes képzéseken szakorvosok és szakápolók adják át a résztvevőknek több éves gyermekmentési tevékenységük során szerzett tapasztalataikat.
Az elméleti és gyakorlati oktatás időtartama 3,5-4 óra. Ez idő alatt az oktatók végigvesznek minden gyakoribb vészhelyzetet (lázgörcs, fulladás, félrenyelés, mérgezés, allergia, ütőeres vérzés, magasból esés, égés, bölcsőhalál), illetve ezek megelőzéséről és kezelési lehetőségeiről adnak útmutatást. A gyakorlati rész során fantom babákon sajátíthatók el az újraélesztés lépései, egyes műfogások, kötözési technikák.
A tanfolyam nemcsak szülőknek, nagyszülőknek, családtagoknak hasznos, mindenkinek ajánlott, aki gyermekekkel foglalkozik, gyermekekre felügyel.
– Budapesten igyekszünk havonta egy ingyenes képzést indítani, de országszerte tartunk tanfolyamokat; a csoportokat és időpontokat az igényeknek megfelelően alakítjuk – olvasható a Magyar Gyermekmentő Alapítvány weboldalán.
hirdetés ▼
hirdetés ▲
Kapcsolódó összeállításunk
Hasznos videók a YouTube-on >>
Hasznos weboldal: www.elsosegely.hu
Nyitókép: iqfirstaid.co.uk

Alapító-főszerkesztő
Több mint két évtizedet töltöttem az írott média világában újságíróként, szerkesztőként. 2006-2012 között leginkább építészeti szakújságíróként, PR-szakemberként voltam aktív, szakmai kiadványok és rendezvények létrejöttében közreműködtem.
Az eletszepitok.hu online életmód magazint 2013-ban hoztam létre.
2018-ban visszatértem eredeti hivatásomhoz: gyermekjóléti alapellátás keretében általános és középiskolásokkal foglalkozom. Prevenciós, edukációs foglalkozásokat tartok, érdeklődésem középpontjában az élménypedagógia, a tanulásmódszertan, a pályaorientáció, a szociális kompetenciafejlesztés és készségfejlesztés áll.
A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán diplomáztam, majd az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karán végeztem el felsőfokú szakképzést. A Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézetében szereztem mesterdiplomát.