Volt egyszer egy jelenséghelyszín Budán: Margit utca kilenc
A Margit körút a főváros egyik legforgalmasabb csomópontja, zsúfolt és zajos, s éppen ebből fakad a Margit utca kilenc egyik vonzereje: frekventált helyen van, könnyen elérhető, mégis, aki betér ide, úgy érezheti, mintha kilépett volna a fővárosból és az időből. Ételek, italok, hazai termelők termékeit kínáló vegyesbolt, kézműves alkotók portékái, régiségek, free wi-fi, ősfák, térélmény, pajtahangulat. Ahogy az üzemeltetők mondják: Jelenséghelyszín.
Összeállításunk 2014. nyarán született. A jelenséghelyszín időközben bezárt, 2017. márciusában építkezés miatt lebontották. A termelői vegyesbolt már korábban megszűnt – nem érte meg üzemeltetni.
Ilyen volt
A fotón Gergely, a Margitutcakilenc tulajdonosa és ötletgazdája látható
Limonádéval a Margitutcakilenc egyik ifjú rajongója – gyerekekkel is érdemes betérni, imádják a szalmabálákat!
A díszletként szolgáló régiségek – tűzhely, bútor, varrógép, csillár stb. – megvehetők
A szomszédos társasház
Amikor megtelik élettel

Fotó: Margitutcakilenc

Fotó: Margitutcakilenc
Építészet: Blokk Építész Műhely
Több mint 20 évet töltöttem az írott média izgalmas világában. Szerettem volna kimaradni a nagy médiaátrendeződésből, 8 éve ezért hoztam létre ezt a független felületet. A magazin kitartó munka és elköteleződés eredménye, család, munka mellett, szabadidőnk terhére gondozzuk alkotótársaimmal.
A gyermekvédelmi alapellátásban dolgozom, prevencióval foglalkozom. Kiemelt területeim: készségfejlesztés, szociális kompetenciafejlesztés, kortárs bántalmazás-cyber bullying, tudatos médiahasználat, fenntarthatóság. Szociális munkás, intézményi kommunikátor, újságíró, kiadványszerkesztő képesítésekkel rendelkezem. Jelenleg a Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézet végzős MA-hallgatója vagyok, kutatási témám az iskolai mentálhigiéné.
Ide írhatod a véleményed!
Want to join the discussion?Feel free to contribute!