Volt egyszer egy jelenséghelyszín Budán: Margit utca kilenc
A Margit körút a főváros egyik legforgalmasabb csomópontja, zsúfolt és zajos, s éppen ebből fakad a Margit utca kilenc egyik vonzereje: frekventált helyen van, könnyen elérhető, mégis, aki betér ide, úgy érezheti, mintha kilépett volna a fővárosból és az időből. Ételek, italok, hazai termelők termékeit kínáló vegyesbolt, kézműves alkotók portékái, régiségek, free wi-fi, ősfák, térélmény, pajtahangulat. Ahogy az üzemeltetők mondják: Jelenséghelyszín.
Összeállításunk 2014. nyarán született. A jelenséghelyszín időközben bezárt, 2017. márciusában építkezés miatt lebontották. A termelői vegyesbolt már korábban megszűnt – nem érte meg üzemeltetni.
Ilyen volt
A fotón Gergely, a Margitutcakilenc tulajdonosa és ötletgazdája látható
Limonádéval a Margitutcakilenc egyik ifjú rajongója – gyerekekkel is érdemes betérni, imádják a szalmabálákat!
A díszletként szolgáló régiségek – tűzhely, bútor, varrógép, csillár stb. – megvehetők
A szomszédos társasház
Amikor megtelik élettel

Fotó: Margitutcakilenc

Fotó: Margitutcakilenc
Építészet: Blokk Építész Műhely

Alapító-főszerkesztő
Több mint két évtizedet töltöttem az írott média világában, szinte minden klasszikus sajtóműfajban kipróbálhattam magam újságíróként, szerkesztőként. 2006-2012 között építészeti szakújságíróként, PR-szakemberként voltam aktív, szakmai kiadványok és rendezvények létrejöttében közreműködtem. Az eletszepitok.hu weboldalt 2013-ban hoztam létre.
2018-ban visszakanyarodtam eredeti hivatásomhoz; gyermekjóléti alapellátás keretében általános és középiskolásokkal foglalkozom, prevenciós, edukációs, pályaorientációt támogató foglalkozásokat tartok, érdeklődésem középpontjában az élménypedagógia, a szociális kompetenciafejlesztés és a készségfejlesztés áll. A Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézetben szereztem mesterdiplomát, okleveles szociális munkás, felsőfokú intézményi kommunikátor, újságíró és kiadványszerkesztő képesítésekkel rendelkezem.