Nagyító alatt a különböző szúnyogháló típusok
Ha szeretnél éjszaka nyugodtan pihenni, vagy anélkül nézni a tévét, hogy zavarna a légyzümmögés, akkor mindenképpen érdemes felszerelned egy szúnyoghálót az otthonod ablakaira.
A leggyakoribb típusok közé a fix keretes szúnyoghálók és a mobil szúnyoghálók tartoznak. De a pliszé szúnyoghálók is szorosan követik őket a versenyben. A mai cikkünkben mindegyik típusról részletesebben is beszélünk majd.
A fix keretes szúnyoghálóról bővebben
A fix szúnyogháló választása mellett leginkább az szól, hogy könnyen felszerelhető, egyszerűen tisztítható és az egyik legbiztosabb módját jelenti a nem kívánt szárnyas vendégekkel szembeni védekezésnek. A háló anyaga ugyanis UV-álló, üvegszálas alapú, antracitszürke szövet, amely nagyon strapabíró.
Az egyetlen hátulütője talán, hogy nem lehet rajta kihajolni, ezért főként olyan helyekre javasolt a lakásban, ahol nem okoz problémát, ha nem mozdítható a háló. Ilyen lehet például a spájz, a mosókonyha vagy a mellékhelyiség.
Kétféle változatban érhető el: az egyik az alumínium keretes, amelyből a Lakberbazárnál kapható peremes és perem nélküli változat is, míg a másik a műanyag keretes, amely csavarokkal rögzíthető az ablakhoz. Persze az esztétikum érdekében ezek tükörgombokkal kerülnek eltakarásra.
A mobil szúnyoghálóról bővebben
A mobil szúnyogháló leginkább a nagyobb helyiségekbe (konyha, előszoba, vendégszoba) célszerűbb felszerelni. A legfontosabb ismérvei közé tartozik, hogy könnyen kezelhető, nagyon praktikus, és télen, ha nincs funkciója, el is távolítható.
A legnépszerűbb fajtája a rolós szúnyogháló, amely a sávrolóhoz, rolettához hasonlóan egyszerűen fel- és lehúzható, csupán az akasztót kell kioldani.
A pliszé szúnyoghálóról bővebben
A harmonikaszerűen működő pliszé szúnyogháló hazánkban még eléggé újdonságnak számít. A redőny lefutója és a nyílászáró közé szokták beszerelni, főleg a nagyobb ablakfelületek (nappali és dolgozószoba) esetében.
Alumínium keret az alapja ennek is, viszont a színezés tekintetében nincsenek megkötések, mint a fentebb említett típusok esetében, így akár faablakok mellé is választható.
Egy extra megjegyzés a cikk befejezéseképpen
Ha minket kérdezel, a legpraktikusabb megoldást egyértelműen a fix keretes szúnyogháló jelenti, abból is a kallantyús változat. A felszereléséhez ugyanis nem kell szakembert hívni, hanem te magad is meg tudod oldani, utána pedig tökéletesen ellátja a feladatát, akár hosszú éveken keresztül is. Csupán annyi dolgod van vele, hogy behelyezed az ablakba, ráfordítod a rögzítőkallantyúkat, és máris fent van.
Persze a csavaros rögzítésű szúnyogháló felszerelése sem túl bonyolult: át kell fúrni a szúnyogháló keretét azokon a helyeken, amelyeket ideálisnak vélsz a biztonságos rögzítéshez, majd a csavarokat bele kell tenni a furatokba, és a keretet fel kell csavarozni kívülről az ablak tokjára. Ennyi az egész!
2011-ben kezdődött a történetem. Online magazinként 2013 óta létezem. Igyekszem kreatívan, tartalmi és stílusbeli következetességgel élni az alkotói szabadságommal.