Nagyvadak, kisragadozók, madarak. Életképek a Budakeszi Vadasparkból
A 20 hektáron elterülő Budakeszi Vadaspark 1979 április 29-én nyitotta meg kapuit a látogatók előtt, azzal a küldetéssel, hogy természetes élőhelyükön mutassa be az Európában őshonos, illetve a Kárpát-medencébe betelepült állatvilágot. A Vadasparkot körülvevő vadaskertben a látogatók szabadon is megtekinthetik a gímszarvasokból, dámvadakból, őzből, muflonból és vaddisznóból álló nagyvadfajokat.
Mára szolgáltatásait és infrastruktúráját tekintve is korszerű, vonzó, sokféle programjával széles közönségigényt kiszolgáló családi kikapcsolódási centrummá nőtte ki magát. Az állatgyűjtemény további különleges fajokkal bővült: szika szarvas, őstulok, przsevalszkij-ló érkezett, felújították a madár részleget, új állatsimogató, és ún. parasztudvar nyílt, a kifutók is megújultak. A környezetbarát nevelés elősegítésére interaktív tanösvények, tematikus játszótér, új fajleíró táblák, oktatóterem kialakítása, faültetés és madárodúk kihelyezése a park teljes területén.
A Vadaspark egyik „sztárja”, Romulus, a barna medve, de a szürke farkasok is igazi különlegességnek számítanak. A nagyvadak között találunk még muflont, színes dámszarvast, gímszarvast, sziklaszarvast, őstulokot, őzet.
A madarak között feltűnik a macskabagoly, a hóbagoly, a fülesbagoly, a szajkó és a vetési varjú, de szarka, csóka, dolmányos varjú is színesíti a „felhozatalt”.
A kisragadozók közül is számos fajt láthatunk: mókust, vadmacskát, hiúzt, aranysakált, hollót, vörösrókát, vadászgörényt, nyestkutyát, mosómedvét.
Az állatsimogatókban szelíd muflonokkal és dámszarvasokkal lehet találkozni, a parasztudvarban pedig kecskesimogató várja a látogatókat.
2011-ben kezdődött a történetem. Online magazinként 2013 óta létezem. Igyekszem kreatívan, tartalmi és stílusbeli következetességgel élni az alkotói szabadságommal.