Te hallottál már a kintsugi manikűrről?
A nők szeretnek körmöshöz járni, és a többség minél divatosabb, figyelemfelkeltőbb díszítést kér. Nem is csoda, hogy ez a terület folyamatosan fejlődik, sorra jelennek meg az új technológiák, és a kreatív ötletekben sincs hiány a manikűrösök részéről.
Az sem véletlen, hogy egyre többen döntenek úgy, maguk is kitanulják a szakmát: ehhez ajánljuk például a Tanfolyam.hu Műkörmös tanfolyamát, amelyet érettségi nélkül is meg lehet kezdeni, kiváló alapja lehet egy későbbi állásnak. Akinek viszont már van érettségije, az a Manikűrös és körömdizájner szakképesítés tanfolyamra is beiratkozhat, ez is indul a fent említett intézmény szervezésében.
Miért érdemes manikűrösnek tanulni?
Mint tapasztalható, nagyon sok nő jár manikűröshöz, pedikűröshöz és készíttet magának szebbnél szebb körömdíszítést. Jelenleg a géllakkokkal is nagyon dizájnos minták hozhatók létre, és a tartósság miatt sem kell aggódnunk, azonban a porcelánkörmök továbbra is hódítanak.
Ahhoz azonban, hogy valakinek tökéletes legyen a manikűrje, muszáj, hogy olyan ember csinálja a kézápolást és a körömdíszítést, aki ért hozzá. Sokan csak a maguk kedvéért tanulják ki a szakmát, nem pénzkeresés céljából, de nekik is megéri a műkörmös tanfolyamra beiratkozni.
Aki azonban úgy gondolja, hogy hosszú távon is haszna lehet az ott tanultakból, vagy szeretne akár saját szalont is nyitni, annak mindenképpen a Manikűrös és körömdizájner szakképesítés tanfolyam lesz a megfelelő.
Mit lehet tanulni a képzéseken?
Mindkét esetben az alapvető ismereteket oktatják: anatómiai, élettani tananyagokkal kezdődik a tematika, később a műkörömépítési és körömdíszítési technikákat lehet megismerni. A paraffinos kézápolást és a SPA kezelést is el lehet sajátítani, de még a hennával való díszítést is.
A Manikűrös és körömdizájner szakképesítés tanfolyamon további elméleti részek is vannak még, például megismertetnek a felhasználható anyagok jellemzőivel, összetevőivel, de a kézi és gépi eszközök biztonságos használatáról is szó esik. A kezelési terv összeállítását is megtanítják: összességében arra készítenek fel, amit tudnia kell egy vállalkozónak manikűrösként.
Ennek a képzésnek a végén – a sikeres szakképesítő vizsga után – államilag elismert Manikűrös és körömdizájner szakképesítést igazoló bizonyítványt lehet szerezni, amely önálló munkavégzésre is jogosít.
Egy érdekes körömdíszítési technika
Mint látható, valóban nagyon sokféle technika létezik a körömdíszítés terén is, azonban ezek elsajátításához idő kell. A tapasztalt, gyakorlatias oktatók mindenben segítenek – akár olyan exkluzív megoldásokat is mutathatnak, mint amilyen a kintsugi manikűr.
Itt például az alapra domborúan kiemelkedő aranycsíkokat festenek. Az ihletője a mintának az a törött kerámia volt, amelyet egy japán kézműves összeragasztott, a repedések nyomát pedig aranyfestékkel tüntette el. A technika divatos lett: azóta is népszerű a kintsugi, ami a törött kerámia javításának japán művészete, és ami lám, a körömdizájnerek munkájára is hatással lett, nem véletlenül!
2011-ben kezdődött a történetem. Online magazinként 2013 óta létezem. Igyekszem kreatívan, tartalmi és stílusbeli következetességgel élni az alkotói szabadságommal.