Utcaszépítés: csipkemintás dróthálók
Joep Verhoeven holland dizájner nevéhez köthető a termék, Lace Fence néven forgalmazzák. A különféle mintával készülő drótcsipke beltéri használatra is alkalmas, de akkor igazán látványos, amikor közterületen, utcán kerítésként, védőhálóként jelenik meg.
A drótcsipke ezüst színű acélhuzatból készül, létezik, műanyag burkolatú változata is fehér színben. Joep Verhoeven az eindhoveni Design Academy végzős hallgatójaként álmodta meg a drótcsipkét – ez volt a diplomamunkája. Annyira népszerű lett világszerte, hogy ipari méretekben kezdte gyártani a Dutch Design Studio, Jeroen Verhoeven, Joep Verhoeven és Judith de Graauw cége.
A gyártás székhelye Bangalore, India. A csipkedrót Fair Trade termék. A Fair Trade – méltányos vagy becsületes kereskedelem – olyan irányított kereskedelem, amely hangsúlyt helyez arra, hogy a harmadik világbeli termelő megkapja az őt megillető pénzt a terményéért.
A csipkekerítés többféle mintával készül.
Fotók: www.lacefence.com, Jeroen Musch
Ajánló
Alapító-főszerkesztő
Több mint 20 évet töltöttem az írott média izgalmas világában, szinte minden klasszikus sajtóműfajban kipróbáltam magam. 2006-2012 között szakújságíróként tevékenykedtem, szakmai kiadványok és rendezvények létrejöttében közreműködtem.
Néhány éve visszakanyarodtam a segítő hivatáshoz; gyermekvédelmi alapellátás keretében általános és középiskolásokkal foglalkozom, prevenciós foglalkozásokat tartok, szakmai érdeklődésem középpontjában az élménypedagógia, a szociális kompetenciafejlesztés és a készségfejlesztés áll. A Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézetének mesterképzésén az iskolai mentálhigiéné volt a kutatási témám. Okleveles szociális munkás, intézményi kommunikátor, újságíró és kiadványszerkesztő képesítésekkel rendelkezem.
Ide írhatod a véleményed!
Want to join the discussion?Feel free to contribute!