Utcaszépítés: csipkemintás dróthálók
Joep Verhoeven holland dizájner nevéhez köthető a termék, Lace Fence néven forgalmazzák. A különféle mintával készülő drótcsipke beltéri használatra is alkalmas, de akkor igazán látványos, amikor közterületen, utcán kerítésként, védőhálóként jelenik meg.
A drótcsipke ezüst színű acélhuzatból készül, létezik, műanyag burkolatú változata is fehér színben. Joep Verhoeven az eindhoveni Design Academy végzős hallgatójaként álmodta meg a drótcsipkét – ez volt a diplomamunkája. Annyira népszerű lett világszerte, hogy ipari méretekben kezdte gyártani a Dutch Design Studio, Jeroen Verhoeven, Joep Verhoeven és Judith de Graauw cége.
A gyártás székhelye Bangalore, India. A csipkedrót Fair Trade termék. A Fair Trade – méltányos vagy becsületes kereskedelem – olyan irányított kereskedelem, amely hangsúlyt helyez arra, hogy a harmadik világbeli termelő megkapja az őt megillető pénzt a terményéért.
A csipkekerítés többféle mintával készül.
Fotók: www.lacefence.com, Jeroen Musch
Ajánló
Alapító-főszerkesztő
Több mint 20 évet töltöttem az írott média világában újságíróként, szerkesztőként, megyei és országos lapoknál.
Az eletszepitok.hu online életmód magazint 2013-ban hoztam létre.
2018-ban visszatértem eredeti hivatásomhoz, általános és középiskolásokkal foglalkozom. Érdeklődésem középpontjában az élménypedagógia, a tanulásmódszertan, a pályaorientáció, a szociális kompetencia- és a készségfejlesztés áll.
A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán diplomáztam, majd az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karán végeztem el felsőfokú szakképzést. A Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézetében szereztem mesterdiplomát. Évek óta alkalmazom általános iskolások körében az Igazgyöngy művészeti iskola „Szociális kompetenciafejlesztés vizuális neveléssel” módszertanát.
MÚOSZ-tag vagyok, az Idősügyi és Szociális párbeszéd Szakosztály, valamint a Társadalompolitikai Szakosztály tagja.