Virágzik a japáncseresznye. Sakura ünnep a Füvészkertben
Virágzik a japáncseresznye, Japán nemzeti jelképe. Tavasszal nyíló virágából nem fejlődnek termések, úgynevezett meddő virágok.
A cseresznye virága japán nemzeti szimbóluma – művészeti alkotások örök témája. Japánban különösen nagy jelentősége van az évszakoknak. Tavasszal ún. virágnéző ünnepségeket – Ohanamit – tartanak, ilyenkor megtelnek a parkok, s az emberek piknikkel ünneplik a tavasz beköszöntét, valamint a természet ébredését. S mivel a cseresznyevirágokban csak néhány napig lehet gyönyörködni, a Japán Meteorológiai Intézet ebben az időszakban részletes előrejelzéseket készít arról, hogy a szigetország mely részén virult már ki a cseresznyevirág.
Olvasónktól, Beledi Mártától kaptuk a gyönyörű képet, rákattintva nagy méretben látható, letölthető képernyőképnek.
A cseresznye – akárcsak hazánkban – Japánban sem egy időpontban virágzik, ami részint a japán szigetek észak-déli irányú elhelyezkedése miatt, másrészt a különböző fajták eltérő virágzási ideje miatt alakul így. A helyi televíziók és rádiók igyekeznek előre közölni a virágnyílás várható idejét, s az előrejelzést az emberek mindig nagy érdeklődéssel várják, hogy felkészülhessenek a virágnézéssel egybekötött Sakura ünnepségekre.
Budapesten, az ELTE Füvészkertben már sok éve hagyomány az évente megrendezett Sakura ünnep, amely mindig az áprilisi japán cseresznyefa virágzáshoz, Japán tradicionális ünnepéhez, az Ohanamihoz kapcsolódik. Ilyenkor, amikor a japán cseresznyefák virágot bontanak a Füvészkertben, a látogatók – a japán szokásokhoz hasonlóan – takaróra telepedve piknikezhetnek a kertben, gyönyörködhetnek a Sakura fák virágzásában. Idén április 6-án, 7-én, valamint 13-án és 14-én kerül sor a Füvészkertben a Sakura ünnepre.
2011-ben kezdődött a történetem. Online magazinként 2013 óta létezem. Igyekszem kreatívan, tartalmi és stílusbeli következetességgel élni az alkotói szabadságommal.