Brigadeiro, a brazil csokoládé bonbon
Ha arról faggatnának egy brazil kisgyereket, milyen finomságot kérne a szülinapjára, a brigadeiro nagy valószínűséggel a kívánságlista előkelő helyén szerepelne. Mi is az a brigadeiro? Csokoládé bonbon, Brazília egyik nemzeti eledele. Az elnevezés a dandártábornok – brigedier – szóból eredeztethető. Vajon hogyan kapcsolódik az édességhez?
Eduardo Gomes 1945-ben úgy döntött, hogy indul az elnökválasztáson. Eduardo sármos, fekete hajú, kék szemű fiatalember volt…és ez volt az első alkalom, hogy a hölgyek is leadhatták szavazataikat a választáson. Egy nőkből álló csoport hozzá akarta segíteni Eduardo Gomest a győzelemhez. Édességet készítettek eladásra, s a befolyt összeggel támogatták a kampányt. Reklámszlogent is kiötöltek: szavazz brigadeiróra, aki csinos és szingli!
Gomes megnyerte az elnökválasztást; a kampányédesség brigadeiróként vált ismertté, ezért nem keresztelték át.
A brigadeiro receptje
Hozzávalók
500 g sűrített tej (a klasszikus tubusos kiszerelés már nagyon kevés üzletben érhető el, de üveges vagy fémdobozos kiszerelések nagyobb élelmiszeráruházakban, cukrászati kellékeket forgalmazó üzletekben beszerezhetők)
cukor ízlés szerint
6 evőkanál kakaópor
3 evőkanál vaj vagy margarin
1 csészényi tortadara vagy csokireszelék
Elkészítés
A sűrített tejet tedd egy fazékba a cukorral a vajjal és a kevés vízzel kikevert kakaóporral. Lassú tűzön kevergesd jó húsz percig. A krém egészen sűrű lesz. Tegyél egy próbát: húzd végig a fakanalat a fazék alján! Ha a krém nem terül szét azonnal, akkor jó az állaga.
A sűrű krémet öntsd ki egy lapos tányérra. Hagyd kicsit hűlni, majd vajas kézzel formázz kis golyókat a masszából! Forgasd meg tortadarában vagy csokireszelékben, esetleg szórócukorban, majd tedd mini muffin papírba. Fogyasztás előtt hagyd pár órát pihenni a hűtőben. Garantáltan lecsap rá mindenki – nagyon édes, nagyon finom!
Recept: Tisóczki Aliz
Nyitókép: Daniel Dan outsideclick/Pixabay
2011-ben kezdődött a történetem. Online magazinként 2013 óta létezem. Igyekszem kreatívan, tartalmi és stílusbeli következetességgel élni az alkotói szabadságommal.