Takaros és takarékos. Ilyen egy stílusos passzívház!
Ha nem is robbanásszerű ütemben, de 2009 óta folyamatosan épülnek passzívházak Magyarországon is. Összeállításunkban tetőteres családi ház látható, egy Pest megyei településen valósult meg. Az épület a téli hónapokban is csak kiegészítő fűtést igényel. A minimális szintre szorított fűtési igényt hőszivattyú szolgálja ki. Vízteres, fatüzeléses kandallót tartalék fűtésként használják; egy befűtéssel 2-3 napra biztosítja a család melegvíz-szükségletét, s felfűti az összes helyiséget akár a leghidegebb napokon is.
A vastag hőszigeteléssel ellátott, hőhídmentes, légtömör épületburok kellemes belső klímát, a hatékony hővisszanyerős szellőzés folyamatosan friss, tiszta levegőt biztosít, a nagyméretű nyílászárók világossá teszik a tereket, emellett a többszörös üvegezésű ablakok jól tartják a hőt.
Galéria
A képek kattintással nyithatók meg nagy méretben
A passzívházat Szekér László DLA építészmérnök tervezte – nevéhez fűződik az első minősített, Szadán megépült magyar passzívház építészeti terve is is.
Gyakran ismételt kérdések a passzívházról >>
Alapító-főszerkesztő
Több mint 20 évet töltöttem az írott média világában újságíróként, szerkesztőként, megyei és országos lapoknál.
Az eletszepitok.hu online életmód magazint 2013-ban hoztam létre.
2018-ban visszatértem eredeti hivatásomhoz, általános és középiskolásokkal foglalkozom. Érdeklődésem középpontjában az élménypedagógia, a tanulásmódszertan, a pályaorientáció, a szociális kompetencia- és a készségfejlesztés áll.
A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán diplomáztam, majd az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karán végeztem el felsőfokú szakképzést. A Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézetében szereztem mesterdiplomát. Évek óta alkalmazom általános iskolások körében az Igazgyöngy művészeti iskola „Szociális kompetenciafejlesztés vizuális neveléssel” módszertanát.
MÚOSZ-tag vagyok, az Idősügyi és Szociális párbeszéd Szakosztály, valamint a Társadalompolitikai Szakosztály tagja.