Hahó, indián nyár! Szerinted oké, hogy fűteni kell?
Léteznek emberek – felteszem, nem kevesen -, akik napelemmel működnek. Akik akkor érzik teljesnek magukat, en bloc az életet, ha derült az idő, ha a Nap zavartalanul ontja sugarait. Repkedhetnek kint mínuszok, ha elegendő napfényt kapnak, vígan éldegélnek. Persze szeretik a meleget is, de jaj nekik, ha esik, ha fúj, olyankor ők is beborulnak. Időjárás által vezérelt hangulatemberek; szűnni nem akaró esőben, nyakig érő latyakban nincs kedvük a létezéshez.
Szeptember 21-e van és napok óta fűteni kell. Nem kellene, de olyan hideg van, hogy magától bekapcsol a rendszer. És hol van még november, január harmadik hétfőjéről, az év legszomorúbb napjáról nem is beszélve…
Napelemmel működöm én is – kezdem érteni nőtársaimat, akik szeptember elseje óta lázasan készülődnek a karácsonyra. Én a radiátorokba kapaszkodom egyelőre. Fázom a lenge gönceimben, a csizmát már elővettem. Indián nyár, nem ezt ígérted…

Alapító-főszerkesztő
Több mint 20 évet töltöttem az írott média világában újságíróként, szerkesztőként, megyei és országos lapoknál.
Az eletszepitok.hu online életmód magazint 2013-ban hoztam létre.
2018-ban visszatértem eredeti hivatásomhoz, általános és középiskolásokkal foglalkozom. Érdeklődésem középpontjában az élménypedagógia, a tanulásmódszertan, a pályaorientáció, a szociális kompetencia- és a készségfejlesztés áll.
A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán diplomáztam, majd az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karán végeztem el felsőfokú szakképzést. A Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézetében szereztem mesterdiplomát. Évek óta alkalmazom általános iskolások körében az Igazgyöngy Művészeti Iskola „Szociális kompetenciafejlesztés vizuális neveléssel” módszertanát. Az UNICEF Ébresztő óra önkéntes előadója vagyok. Megoldásfókuszú mediátor képesítéssel rendelkezem.
MÚOSZ-tag vagyok, az Idősügyi és Szociális párbeszéd Szakosztály, valamint a Társadalompolitikai Szakosztály tagja.





