Pirosra színezett nap
Nőnap. Tavasz. Illatos jácintok, színes tulipánok. Egy nap, amikor elhihetjük – hisz annyi férfi kedveskedik köszöntéssel, virágcsokorral -, hogy fontosak vagyunk. Nemcsak a tradíció miatt vagy mert március 8-án elvárjuk a figyelmüket (mert elvárjuk, ugye…), hanem mert nekik is fontos ez a nap, ha nem is tudatosítják, hisz rajtunk keresztül róluk is szól, a férfilétről, a férfiszerepről. Figyelmesek lehetnek, fokozottabban, mint máskor, visszatetszés nélkül kedveskedhetnek, örömet szerezhetnek – a nők hálás mosolyáért a többség szívesen meg is teszi.
Nem zavarnak azok a nők, akik háborognak a pirosra színezett képmutató, hamis dátum miatt. Nem zavarnak azok a férfiak sem, akiknek nem akar összeállni ez a nap – nincs helye a szívükben.
Tegnap egyeztettük családilag a nőnapi programot. Vacsora hármasban a kedvenc éttermemben – indiaiban -, majd séta a belvárosban. Suli után felnyaláboljuk a gyereket – napok óta készül, hogy felköszöntse a szívének kedves nőket, a nagymamát, a tanítónénit, az osztálytársakat…anyát. Tulipánok a vázában, tízórai a hűtőben.
– Anya, segítség! Hányingerem van. Fáj a hasam… – erre a kétségbeesett hangra ébredek reggel hatkor nőnapon. Hallom, ahogy a fiatal úr csattog a mellékhelyiségbe.
Kikászálódok az ágyból gyűrötten, cicás pizsamámban csoszogok a kis legény után. Falfehér.
Végiggondolom a napot. Munkát, iskolát, indiait lemondani, feladatokat átszervezni, dokit felhívni, gyógyszert hozni, diétás kosztról gondoskodni, tanulnivalókat bepótolni. Apát útjára indítani, reggeltől estig nőnek, anyának lenni – teljesen. Igazi nőnap, cseppet sem hamis.

Alapító-főszerkesztő
Több mint 20 évet töltöttem az írott média világában újságíróként, szerkesztőként, megyei és országos lapoknál.
Az eletszepitok.hu online életmód magazint 2013-ban hoztam létre.
2018-ban visszatértem eredeti hivatásomhoz, általános és középiskolásokkal foglalkozom. Érdeklődésem középpontjában az élménypedagógia, a tanulásmódszertan, a pályaorientáció, a szociális kompetencia- és a készségfejlesztés áll.
A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán diplomáztam, majd az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karán végeztem el felsőfokú szakképzést. A Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézetében szereztem mesterdiplomát. Évek óta alkalmazom általános iskolások körében az Igazgyöngy Művészeti Iskola „Szociális kompetenciafejlesztés vizuális neveléssel” módszertanát. Az UNICEF Ébresztő óra önkéntes előadója vagyok. Megoldásfókuszú mediátor képesítéssel rendelkezem.
MÚOSZ-tag vagyok, az Idősügyi és Szociális párbeszéd Szakosztály, valamint a Társadalompolitikai Szakosztály tagja.




