Almás lepény rizs- és zablisztből
Búzaliszt helyett rizs- és zablisztet használtunk; minimális cukrot tartalmaz, mézzel édesítettük, szőlőcukorral szórtuk meg. Példa arra, hogy gluténmentesen is elkészíthetők a hagyományos sütemények. Nem okoz csalódást!
Hozzávalók kisebb tepsihez (34 x 34 cm)
10 dkg zabliszt (gluténmenteset használtunk)
10 dkg rizslizst
2 egész tojás (az egyik tojás sárgáját, kenéshez használtuk fel)
kb. 8 dkg hideg vaj felkockázva
1 kis dobozos tejföl
pár csepp vanília kivonat (vagy 1/2 vaníliás cukor)
1 csipet só
2 ek méz
1 ek sütőpor
2-3 ek zabkorpa (gluténmenteset használtunk)
Töltelékhez
3 nagyobb alma meghámozva, lereszelve
2 ek méz
1 tk őrölt fahéj
Kenéshez
1 tojás sárgája
Szóráshoz
szőlőcukor
Elkészítés
A liszteket öntsük egy nagyobb keverőtálba, a közepében alakítsunk ki egy kis mélyedést, adjuk hozzá az egész tojást és az egy tojás fehérjét, a felkockázott hideg vajat, a tejfölt, a vanília kivonatot, a mézet, a sütőport és dolgozzuk össze. Ha kezd összeállni a tészta, lisztezett felületen gyúrjuk teljesen egyneművé. A tésztát felezzük el, és lisztezett felületen nyújtsuk kb. fél centi vékonyra (vigyázni kell a tésztával, könnyebben kilyukad, szakad, mint a búzalisztes változat, óvatosan dolgozzunk).
Az egyik kinyújtott tésztát emeljük át a sütőpapírral bélelt tepsibe. Szórjuk meg zabkorpával – felveszi az alma levét.
Töltelék: az almákat hámozzuk meg, reszeljük le, keverjünk hozzá 2 ek mézet és 1 tk őrölt fahéjt. Nem szükséges megpárolni, egyenletesen osszuk el a tésztán.
Az almatöltelékre helyezzük a másik kinyújtott tésztalapot. Kenjük meg tojássárgájával (a tojássárgához kevés mézet is adhatunk). Villával szurkáljuk meg a tésztát több helyen.
Előmelegített sütőben 180-as hőfokon süssük aranybarnára. Sütési idő kb. 25 perc.
A tészta tökéletes lett így, élvezeti értéke pedig ugyanolyan, mint a búzalisztes, finomított cukrot tartalmazó hagyományos változaté.
hirdetés ▼
hirdetés ▲
Hasonló receptek
2011-ben kezdődött a történetem. Online magazinként 2013 óta létezem. Igyekszem kreatívan, tartalmi és stílusbeli következetességgel élni az alkotói szabadságommal.