Boldogító strapa: munka mellett vakációzni
Szinte mindig arról lehet csak hallani, hogy mennyire strapás a dolgozó szülőknek a nyári tanszünet. Igen, hosszú a vakáció, de mi is voltunk gyerekek…tegye fel a kezét, aki nem várta és nem szerette! Teljesen más szülőként megélni, de nemcsak strapa, hanem örömforrás is van benne jócskán.
Kikapcsolhatom az ébresztőórát a mobilomon. Két és fél hónapom van arra, hogy új dallamot keressek. Addig is csend lesz hétköznapkon 6 óra 15 perckor. Legalábbis a mobilom által. Murphy törvénye szerint a gyerek hajnali hatkor kipattan az ágyból, és kímélő átmenet nélkül teljes fokozaton nyüzsögni kezd.
Nem kell esténként a másnapi tízóraival foglalkoznom: változatos ételeket dobozolnom, (lehetőleg) cukormentes innivalót palackoznom.
Nem kell beérnem a suliba délután négy körül, ha majmok potyognak is az égből, hogy hazahozhassam a gyermeket, majd továbbvihessem edzésre, egyéb betáblázott programokra.
Nem kell ellenőriznem kétnaponta a tolltartóját, hogy lássam, hány ceruza hiányzik, megvan-e a radír, használható-e még a hegyező.
Nem kell búslakodnom a tankönyvek és füzetek felett a szamárfülek miatt.
Több ideje lesz rám.
Csakazért is több időm lesz rá! (Például akceptálható mértékben lelassítom az Életszépítőket.)
Balatonozunk. Strandolunk. Sátrazunk. Erdőt járunk. Hegyet mászunk. Kutyázunk. Kultúrprogramozunk. Kreatívkodunk. Sütünk-főzünk. Lángosozunk. Lecsózunk. Fagyizunk. Tábortüzezünk. Bulikat tartunk. Naponta legalább 10 percet olvasunk. (Én egy kicsit többet.)
Mindezt dolgozó szülőként – munka mellett. De ez is öröm, mert meg tudom oldani. Kevesebbet alszom, fáradtabb leszek, de intenzívebben is töltekezem. Persze nincsenek illúzióim – örülni fogok akkor is, ha vége lesz.
Alapító-főszerkesztő
Több mint 20 évet töltöttem az írott média világában újságíróként, szerkesztőként, megyei és országos lapoknál.
Az eletszepitok.hu online életmód magazint 2013-ban hoztam létre.
2018-ban visszatértem eredeti hivatásomhoz, általános és középiskolásokkal foglalkozom. Érdeklődésem középpontjában az élménypedagógia, a tanulásmódszertan, a pályaorientáció, a szociális kompetencia- és a készségfejlesztés áll.
A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán diplomáztam, majd az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karán végeztem el felsőfokú szakképzést. A Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézetében szereztem mesterdiplomát. Évek óta alkalmazom általános iskolások körében az Igazgyöngy művészeti iskola „Szociális kompetenciafejlesztés vizuális neveléssel” módszertanát.
MÚOSZ-tag vagyok, az Idősügyi és Szociális párbeszéd Szakosztály, valamint a Társadalompolitikai Szakosztály tagja.